כאשר חושבים על מקצוע הפיזיקה, מתקשרות לרוב במוחנו אסוציאציות של נתונים, משוואות ותורת קוונטים עם נוסחאות לכל עבר. המורה הוותיק ורכז מגמת הפיזיקה בתיכון מו"ר, ד"ר איליה מזין, החליט להוכיח לתלמידיו כי מאחורי הפיזיקה מתחבא עולם שלם ומרתק של תרבות ומעוף מחשבתי.

ד"ר מזין עושה זאת בתכנית ייחודית שיזם בבית הספר, "לעוף למעמקים", היוצרת חיבור מרתק והוליסטי בין עולם הפיזיקה לעולם התרבות של האופרה, מחול הבלט ומוסיקה קלאסית, שלדבריו, יש בהם הרבה מן המשותף: אחרי הכל, הגאון הפיזיקאי אלברט אינשטיין ניגן על כינור בילדותו והאזין למוסיקה קלאסית. לדברי מזין, "תלמידים אינם יכולים להיות מנותקים מתרבות ולהיות צרי אופקים. גם הפיזיקה היא סוג של השקפת עולם המתקיימת לאורך ההיסטוריה, מבוססת על חשיבה מוחשית ומופשטת, חשיבה ביקורתית ואנליטית וכמובן יצירתיות וגמישות מחשבתית. על כן, היא מהווה חלק נכבד מתרבות נרחבת, ממש כפי שמהווים הבלט, המוסיקה הקלאסית והאופרה".

לדבריו בתחילה קשה לתלמידים ללמוד ולהכיר את המוסיקה הקלאסית שהיא ללא ספק מורכבת ביצירותיה ודורשת ריכוז ופתיחות מחשבתית. כך גם לדבריו, הפיזיקה נדמית בתחילה, אך אין להירתע מהאתגרים שהם מציבים ואפשר ללמוד את שניהם וליהנות מאוד מהעושר התרבותי והמשמעותי שניתן להם. על פי התכנית, תלמידי מגמת הפיזיקה שבה לומדים בממוצע בבית הספר כ-70 תלמידים בכל שכבה, ניתנת לתלמידי כיתה י' העשרה של מוזיקה קלאסית, לשכבה י"א העשרה בבלט ולשכבה י"ב העשרה באופרה. כך למשל, נסעו תלמידי י"ב יחד עם מזין למשכן האופרה בתל אביב, לא לפני שהתלבשו כמיטב המסורת עם חליפות, עניבות ושמלות וניתנו להם שיעורי הכנה על הקוד התרבותי של האופרה ומשמעותה.