בשבוע שעבר הוזמנו נציגי העירייה ואולפנת בני עקיבא "אורות מודיעין" למשרד החינוך לקבל את פרס החינוך המוסדי לשנת הלימודים תשע"ז, שעל הזכייה בו עודכנו לפני שלושה חודשים.

ועדת הפרס בחרה להעניק לאולפנה את פרס יוקרתי זה בתום תהליך ממושך ומורכב, בו בחנה את התנהלות בית הספר ב-14 תחומים שונים, וערכה בו ביקור, במהלכו למדו חברי הוועדה על התכניות החינוכיות המגוונות הנעשות בבית הספר.

בכל שנת לימודים ניתן פרס החינוך הארצי למספר מוסדות חינוך מצטיינים, כאשר השנה נבחרו מכל הארץ 14 מוסדות חינוך, בהם גנים, בתי ספר יסודיים ובתי ספר על יסודיים, מהזרם הממלכתי ומהזרם המלכתי-דתי.

טקס הענקת הפרס, שנעשה במעמד שר החינוך, נפתלי בנט, הוא אחד מאירועי השיא של העשייה החינוכית המיטבית בארץ. השתתפו בו סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, חבר המועצה מיכאל חרל"פ, ראש מינהל החינוך, בתיה שוכן-אורבוך, מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי, דלילה אשכנזי, מנהל האולפנה, הרב אשר כורסיה, ונציגי הצוות החינוכי של בית הספר.

אולפנת בני עקיבא "אורות מודיעין" זכתה בפרס החינוך לאחר שנבחנה לפי קריטריונים ברורים, בהם מתן מענה לצרכים שונים, תרומה לקהילה, לקיחת אחריות וקיום פעילות משמעותית לקידום תהליכי הוראה, למידה והערכה, לצד פיתוח סביבת למידה שתוביל ללמידה משמעותית, להבנה מעמיקה, לטיפוח כלי חשיבה ולמידה, להישגיות, לחדשנות, ליצירתיות ולמצוינות.

זו השנה הרביעית ברציפות בה זוכים בתי ספר מהעיר בפרס. לפני שנה הוכרז תיכון מכבים רעות מו"ר כזוכה בפרס זה, לפני שנתיים זכו תיכון יחד ובית הספר לחינוך מיוחד "גוונים" לקבל את התואר המכובד, ושנה קודם לכן זכה בתואר תיכון עירוני ב' ע"ש יצחק רבין. פרס זה מתווסף לפרס החינוך היישובי הארצי שהוענק לעיר בחודש אפריל על שנת הלימודים תשע"ו.

מתוך האני מאמין של ביה"ס: "ב'אורות מודיעין' אחוז הזכאות לבגרות נושק ל-100%, ואיכות הבגרויות גבוהה מאוד גם כן, כאשר כרבע מהתלמידות מקבלות תעודות בגרות מצוינות. באולפנה מאמינים כי אין לוותר על אף תלמידה ובונים לכל אחת תכנית אישית המותאמת לה. כל תלמידות בבית הספר תורמות לקהילה במשך כל שש שנות הלימוד, ולאחר מכן מתנדבות לשירות לאומי משמעותי או מתגייסות לשירות צבאי".