בשער תלמידי עמית הזוכים: מיכל ברנדט, טל דגן, ירדן אלחי, עומר זילברשטיין

תלמידי "עמית" בוחרים רגשונים עם מסרים

במהלך שבוע הגלישה הבטוחה בבית ספר "עמית" עסקו כלל התלמידים, החל מכיתות א' ועד לכיתות ו', בנושא הלאומי השנתי: "עושים שינוי בחברה – וברשת מושיטים יד לעזרה". התוצר עליו עבדו התלמידים היה עיצוב רגשון (אימוג'י), שיביע את המסר של גלישה בטוחה והושטת יד לעזרה. נאמני המחשבים מכיתות ג'-ו', בהובלת רכזת התקשוב עינת מזרחי, ערכו תחרות רגשונים, בה בחרו מכלל התוצרים שהוגשו את עשרת הרגשונים הנבחרים. אלה הועלו להצבעה בית ספרית מקוונת, שנעשתה על ידי סריקת ברקוד באמצעות הטלפון החכם.

אחד המצביעים הראשונים היה ראש העיר, חיים ביבס, שביקר בבית הספר בזמן התחרות במסגרת ביקוריו השבועיים במוסדות החינוך בעיר. לאחר ששני תלמידים הציגו לו את התהליך שעברו, בחן ביבס את עשרת הרגשונים שהגיעו לשלב הסופי ולאחר מכן הצביע באמצעות המכשיר הנייד לרגשון האהוב עליו. בהמשך הצביעו גם תלמידי בית הספר, שבחרו את שלושת הרגשונים שקיבלו את מספר הקולות הגבוה ביותר, והם נשלחו לחברה של "וואטסאפ", כהצעה להוסיף אותם למאגר הרגשונים הקיים באפליקציה. למקום הראשון הגיעה מיכל ברנדט מכיתה ה'1, למקום השני הגיע עומר זילברשטיין מכיתה ו'2 ולמקום שלישי הגיעו טל דגן וירדן אלחי מכיתה ד'2.

מדעים משותפים ב"חוט השני"

בבית הספר "חוט השני" הסתיימה לאחרונה התכנית יח"ד מדע (ילדים חונכים ילדים במדע), תכנית חונכות המכוונת להקניית הבנה מדעית לתלמידי כיתות ג' בעזרתם של חונכים תלמידי כיתות ו'. הסיום נערך במפגש חגיגי, אליו הוזמנו הורי התלמידים, שערכו ביחד עם ילדיהם ניסויים הקשורים לנושא המדעי - חשמל סטטי. במהלך השנה נפגשו החונכים עם החניכים בימי שישי, כאשר את התכנים למפגשים הכינו החונכים בשיתוף עם רכזת המדעים בבית הספר, כוכי פרל. המפגשים השונים התמקדו בנושאים רבים ומגוונים מתחום המדעים, כגון: יציבות, אוויר, מים, צוללות ועוד. התכנית מאפשרת לקרב את התלמידים לתחום המדעים.

תלמידות שבטי ישראל ביקרו ביד שרה

ביקור מיוחד היה בשבוע שעבר בסניף המקומי של "יד שרה", כאשר כחמישים בנות שכבת כיתות ו' מבית הספר הממ"ד "שבטי ישראל" הגיעו לסניף. מטרת המפגש היתה היכרות של בנות בית הספר עם עמותת יד שרה ולמידה מקרוב על פעילות הסניף המקומי לטובת העיר ותושביה. את פני התלמידות קיבל יו"ר הסניף בעיר, אלי רוזנברג שערך להן סיור במקום ושוחח עימן על "אהבת חסד". חלק מהשיח כלל גם קריאת השיר שכתבה דסי רבינוביץ ז"ל, "עגולי שמחה", שיר העוסק בנושא הנתינה.

נדבך נוסף לביקור היה כאשר בנות שבטי ישראל החליטו כי כל תלמידה תתרום סכום צנועה של 50 שקלים  לטובת סניף יד שרה. רוזנברג הודה לבנות על תרומתן הנפלאה ואמר כי סכום זה שהגיעה מקהילת העיר יוקדש בחזרה לקהילה.

תלמידי "נתיב זבולון" מביעים דעה

זו השנה השישית בה מעלים בבית ספר "נתיב זבולון" בימות דיון, בהן משתתפים תלמידים מכיתות ג'-ו'. בכל פעם עוסקים התלמידים בנושאים משמעותיים, רלוונטיים וערכיים אחרים, והפעם הנושאים היו האם טיול עם ההורים עדיף על טיול עם הכתה, האם אפשר לוותר על קייטנות בחופש הגדול, בעד ונגד תכניות ריאליטי, בעד ונגד אכילת אוכל בריא בבית הספר ובכלל ועוד.

כהכנה להעלאת הבימות בפני כל תלמידי השכבה, למדו התלמידים בכיתות עם המורות להבעה, ובהדרכתה של נאוה מרמרוש, מהם הקריטריונים הדרושים להצגת נאום וכיצד ליישם אותם ולשפר את יכולת ההבעה בעל פה. בנוסף, הם למדו להתייחס לרעיון ולהעלות טיעונים בעד ונגד. בכיתה הם ניסחו את הטיעונים באופן ברור, דבר ששיפר את יכולת ההבעה בכתב וכן את היכולת לחפש מקורות מידע שקשורים לנושא, כגון מחקרים ומאמרים.

בימות הדיון, שהייתה הפעילות השנייה לשנה זו, העלתה כל כיתה משכבות ג'-ו' טענה אחת להצבעה בפני תלמידי השכבה. לאחריה הועלו טיעונים בעד וטיעונים נגד, תוך שילוב הצגות וסקרים שערכה הכיתה לחיזוק העמדה המוצעת. בסיום נערכה הצבעה נוספת על מנת להגיע להכרעה הסופית. תלמידי בית הספר יודעים כי במקרה שבו הצבעת הרוב היא בעד נושא שנוגד את ערכי המוסר, אז השופטים יחליטו אחרת. מדי פעילות מתגלים בקרב התלמידים כישרונות צעירים נוספים.