עיריית מודיעין מכבים רעות עדכנה השבוע על תכנית חינוכית עירונית חדשה למניעת חרמות ושיח פוגעני בקרב ילדים ונוער.

בתכנית אשר תחל לפעול השנה לראשונה בבתי הספר ברחבי העיר, ישלבו כוחות העירייה, הנהגות ההורים, צוותי החינוך ומשרד החינוך לצורך המטרה החשובה של חינוך הילדים והילדות לשיח מכבד, קבלת האחר ולכידות חברתית.

מעיריית מודיעין נמסר כי ייחודה של התכנית בכך שהיא תפעל לאורך כל השנה בבתי הספר, ותשתלב לאורך היומיום של הילדים והנוער גם בתנועות הנוער ובקרב המשפחה, כך שהיא צפויה לעטוף את הילדים בכל המעגלים במסרים ובשיח משותף ואחיד.

צוותי החינוך, ההורים, ותנועות הנוער יקבלו כלים מקצועיים וידע כיצד להתמודד בסיטואציות חברתיות, להיות ערים ומודעים לסיטואציות הללו בהתאם לכל גיל ובכך למנוע שיח פוגעני וחרמות ולחזק את הלכידות החברתית. כך שאף ילד וילדה לא יישארו לבד בבית הספר, באירועים שונים, בקבוצות הוואטסאפ ועוד. התכנית תכלול מערכי שיעור מיוחדים, הסברה במרחב הציבורי, הרצאות להורים, תחרויות להעלאת מודעות לנושא ובמהלך חודש נובמבר תתקיים צעדה בה כולם יצעדו ביחד ויעבירו את המסר שבמודיעין רואים את כולם.

את התכנית יובילו מחלקה לביטחון קהילתי, הנהגת ההורים העירונית, משרד החינוך, מינהל החינוך העירוני, מנהל חברה ונוער, מחלקת הנוער, אגף חברה נוער וצעירים, השירות הפסיכולוגי החינוכי, אגף קהילה והקתדרה להורות ומשפחה.