ביום רביעי, 9.1, ערכה מועצת התלמידים והנוער העירונית בשיתוף עם העירייה והנהגת ההורים העירונית את "יום המאבטח", יום הוקרה לסיירי הביטחון והמאבטחים במוסדות החינוך בעיר.

ראש העיר, חיים ביבס ונציגים נוספים מן העירייה, הגיעו ביום זה לביקור מיוחד לאות הערכה למאבטחים מבתי הספר בעיר ולומר להם תודה. חיים ביבס העניק למאבטחים מטען נייד מתנת העירייה ואמר כי "היום הזה מיוחד בשל העובדה שהיוזמה לו נולדה מהתלמידים, שמוקירים את עבודתם החשובה של מאבטחי מוסדות החינוך. גם אני והעירייה מודים לכל אחד מהם מקרב לב על המסירות, האכפתיות והביטחון שהם מקנים לילדינו ולצוותים החינוכיים".

עשרות מאבטחי מוסדות החינוך וסיירי הביטחון בניידות האבטחה זכו לשלל פינוקים ומילות הערכה, שהגיעו מתוך יוזמות יצירתיות של התלמידים וצוותי מוסדות החינוך. כך למשל, בבית הספר "שיבולים" העניקו התלמידים בלונים, ברכות אישיות ושוקולד. בבית הספר "רמון" הכינו התלמידים חוברת איחולים ותודות של כל ילדי בית הספר, מתנות קטנות וסמליות של מועצת התלמידים וכן, שיר שהמקהלה הבית ספרית הקדישה למאבטח. בבית הספר "רעים", הכינו למאבטח ארוחת בוקר מיוחדת ובתיכון עירוני ג' ע"ש מוטה גור, הכינה מועצת התלמידים ברכות, שלטים ושי צנוע למאבטחים וגם למנקים ועובדי המינהלה בבית הספר.

היוזמה היפה נולדה לפני מספר שנים, כשמועצת התלמידים והנוער העירונית קיבלה את ההחלטה לקיים יום הוקרה שכזה, המעריך את עבודתם החשובה לביטחון התלמידים והילדים. השנה חודשה היוזמה והוחלט כי יום זה ייהפך ליום קבוע אותו מציינים מדי שנה. 

צילומים: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות