בשער - תיכון יח"ד | צילום דוברות העירייה

לטבלת המצטיינים נכנסו השנה 302 בתי ספר בארבע רמות דירוג שונות, כאשר כל תיכון שנכלל ברשימה יקבל תגמול (חד פעמי) על סכום שנע בין כ-3,000 שקלים לכ-8,000 שקל, בהתאם לקבוצת הדירוג בה שובץ. התגמול ניתן בין היתר לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר ביחס לשנה הקודמת.


בתי הספר העל יסודיים ממודיעין מכבים רעות הנמצאים ברשימה הם - תיכון יח"ד, תיכון מכבים רעות, עירוני א', עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, אורט עירוני ד' מודיעין, בתי הספר הממ"ד אולפנת אורות מודיעין, הישיבה התיכונית לפיד מודיעין ותיכון ברנקו ויס.


בתי הספר נמדדים, כאמור, על היבטים רחבים בעשייה הבית ספרית, והחישוב כולל ממדים חברתיים, ערכיים ולימודיים, בהם: מעורבות חברתית, שילוב ילדי חינוך מיוחד, קליטת עולים חדשים, מניעת נשירה, טוהר הבחינות, גיוס לצה"ל, אחוז הזכאות לבגרות ובנוסף, שיעור השיפור המשמעותי שחוללו בתי הספר בהשוואה להישגי השנה הקודמת.

בעירייה הסבירו כי הקריטריונים לתגמול מכוונים לבתי הספר שחוללו את השינוי המשמעותי ביותר באותם מדדים בקרב תלמידיהם בשנת הלימודים תש"ף, בהשוואה לשנה הקודמת, ולא לבתי הספר בעלי ההישגים הגבוהים ביותר, דבר שמחזק את ההישג, לאור העבודה שבתי הספר בעיר נחשבים מלכתחילה למובילים ואף על פי כן מצליחים מידי שנה לשפר את ההישגים הבית ספריים.

הרשימה נקבעה מתוך רצון של משרד החינוך להוקיר את בתי הספר על תרומתם בעיצוב עתיד התלמידים והבאתם להצטיינות לימודית אישית, חברתית וערכית בשנת הלימודים תש"ף. התגמול, שהינו חד פעמי, מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות כאורח חיים, ויחד עם זאת מהווה אות הערכה לעשייה החינוכית המעמיקה של הצוות החינוכי.

ראש העיר, חיים ביבס: "אני גאה בעובדה שבכל שנה בתי ספר מהעיר נמצאים גבוה ברשימת בתי הספר המצטיינים בהישגיהם הערכיים החברתיים והלימודיים מעצימה את מה שכולנו יודעים, שהמערכת שלנו לא רק מלמדת אלה בעיקר מחנכת לערכים. שנה שעברה עלינו היתה שנה מאתגרת עקב התפרצות נגיף הקורונה. העובדה ששמונה בתי ספר מהעיר נכללת ברשימה איכותית זו זה לא דבר של מה בכך. זו תוצאה של עבודה בלתי פוסקת, יצירתית והמון מסירות של צוותי המורים בהובלת המנהלות והמנהלים כלפי התלמידים והחברה. בסופו של יום, הפרסים שניתנים לבתי הספר מתורגמים לטיפוח דור ערכי, מוביל ומנהיגותי וזהו ההישג האמיתי והחשוב ביותר. אני רוצה לומר תודה לצוותי המורות ומורים, למנהלים וכמובן גם להורים שמעניקים גב תומך ושיתוף פעולה הדוק עם בתי הספר ומינהל החינוך."

סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "ברכות לבתי הספר, למנהלים, לצוותי החינוך והמנהלה, להורים וכמובן לתלמידים, שכולם יחד מביאים את בתי הספר להיות המצטיינים ברמת הארצית. בתי הספר בעיר רגילים לזכות בתעודות הצטיינות במגוון תחומים אך העובדה כי תעודת הצטיינות זו ניתנת בין היתר על שיפור ההישגים לעומת השנה הקודמת, מצביעה על כך שמערכת החינוך שלנו נמצאת כל הזמן בהתקדמות ולא קופאת על שמריה. מחמם את הלב בכל פעם מחדש לגלות שמרבית בתי הספר התיכוניים שלנו שוב נכללים ברשימה מכובדת זו. כיף להתחיל את שנת הלימודים עם בשורה טובה זו."