צילום בשער: אמי"ת בנות מודיעין

השבוע פרסם משרד החינוך את רשימת בתי הספר המצטיינים לשנת תשפ"א. 313 חטיבות עליונות, מתוך 784 בתי ספר על יסודיים ברחבי הארץ, נבחרו כמצטיינים בתחום הערכי, החברתי והלימודי.

בתי הספר נבחנו על פי מדדים כגון מעורבות חברתית, מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור בהשוואה להישגי השנה הקודמת. 


ממודיעין מכבים רעות נכנסו שלושה בתי ספר על יסודיים לרשימת מצטייני משרד החינוך -  עירוני ג' ע"ש רא"ל מוטה גור, אורט עירוני ד', ואמי"ת בנות.


ליאת וגשל, מנהלת מדרשת אמי"ת בנות מודיעין, הגיבה השבוע על הזכייה ואמרה: "אני גאה בצוות המורות והמורים שפעלו במסירות עבור כל תלמידה ותלמידה גם בשנה לא פשוטה. העבודה המשותפת של צוות החינוך וההוראה בשיתוף העירייה, משרד החינוך ורשת אמית היא לטובת כל אחת ואחת מתלמידותינו".

ממשרד החינוך נמסר כי צוותי ההוראה בבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,166 ש"ח ל-8,443 ש"ח, זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה". עוד נמסר כי רשימת המצטיינים נקבעה מתוך רצון של משרד החינוך להוקיר את בתי הספר על תרומתם בעיצוב עתיד התלמידים והבאתם להצטיינות לימודית אישית, חברתית וערכית. התגמול, שהינו חד פעמי, מחזק ומתמרץ את קידום ערך המצוינות ויחד עם זאת מהווה אות הערכה לעשייה החינוכית המעמיקה של הצוות החינוכי.

חיים ביבס, ראש העיר: "גאווה גדולה לעירנו ששלושה בתי ספר זכו בהוקרה כבתי ספר מצטיינים. המלאכה היא מורכבת, במיוחד בתקופת הקורונה שהגיחה לחיינו ואנו רואים כמה יצירתיות, הסתגלות ומקצועיות יש לצוותי החינוך של בתי הספר. אני שמח על כך, שהמענקים ניתנים לא רק על ציונים אלא גם על הישגים ערכיים וחברתיים. אלו חשובים לא פחות ובהם בתי הספר שלנו משקיעים מאמצים רבים ואנו רואים את פירותיהם בשירות האזרחי ובגיוס לצה"ל ובדור העתיד שלנו שמוכיח מנהיגות ומעורבות חברתית מרשימה. יישר כוח והמשיכו לבלוט ולהוביל. "

מויש לוי מחזיק תיק החינוך: " כמו בכל שנה, בתי הספר שלנו חוזרים ומוכיחים לנו איזו עבודה מצויינת הם עושים. הדברים נכונים במיוחד על רקע השנה הקשה והמאותגרת שעברנו לצד הקורונה. ברכות לבתי הספר, לצוותי החינוך והמנהלה, להורים ובעיקר לתלמידים."