צילום אילוסטרציה: Depositphotos

הנהגת ההורים הארצית יצאה השבוע בקריאה שלא לשלוח את התלמידים לבתי הספר ולגני הילדים, מחר ( 21.2.20) בין השעה 08:00 ל - 09:00, זאת במחאה על רפורמת החינוך המיוחד, הצפויה לצאת לדרך בשנת הלימודים הבאה בבתי הספר ברחבי הארץ.  מטרת הרפורמה היא שילוב של ילדי החינוך המיוחד בכיתות רגילות, כאשר צוותי ההוראה וכן ההורים, טוענים כי המורים לא קיבלו הכשרה מספקת בכדי להחיל את הרפורמה בצורה מלאה וכי הדבר יפגע בילדים המשולבים, במורים וביתר התלמידים.

עוד טוענים המתנגדים כי משרד החינוך החיל את רפורמת חוק החינוך המיוחד בתקצוב חסר. לטענתם, בתי הספר לא קיבלו תקציב מתאים וכתוצאה מכך טיפולים כמו הוראה מתקנת וטיפול רגשי כלל לא מאושרים לביצוע.

במודיעין מכבים רעות החליטה הנהגת ההורים העירונית שלא להצטרף להשבתת המחאה והפיצה הודעה להורים בה נכתב כי בעיר לא יושבתו הלימודים, על אף תמיכתה במחאה.

"החלטה זו אינה קלה, במיוחד לאור חשיבות הנושא שנמצא על סדר היום של כלל ההורים בעיר ובכלל, ואנו נמשיך לתמוך בדרישה לביטול החוק או לפחות דחיית יישומו עד שיהיו מענים הולמים. במקביל אנו מציעים לנצל את ההזדמנות לשוחח עם הילדים על שילוב, הכלה, שונות וגם אחדות וכוחה של מחאה", נכתב בהודעה להורים.