בעקבות בקשה של התנועה לחופש המידע, פורסמו נתוני ציוני הבגרויות של שנת תשע"ח (2018) על פי יישובים ובתי ספר בארץ.

הנתונים מתייחסים למקצועות החובה המרכזיים במערכת החינוך: מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה, אזרחות, ספרות, הבעה ותנ"ך. על פי הנתונים, מובילה מודיעין מכבים רעות עם ציוני בגרות מעל הממוצע בכל המקצועות, ואף נמצאת בעשירייה הפותחת בחלק מן המקצועות.

במתמטיקה, בחמש יחידות, ממוקמת העיר במקום השלישי והמכובד בין יישובי הארץ עם ממוצע של 86. בתחום ארבע היחידות במתמטיקה, מודיעין מכבים רעות נמצאת במקום הראשון בארץ עם ממוצע 87. בשלוש יחידות, ממוקמת העיר במקום השני בטבלה עם ממוצע 87 גם כן.

באנגלית, מדורגת מודיעין מכבים רעות במקום הרביעי מבין היישובים בארץ, בתחום הארבע יחידות. כאשר בחמש היחידות באנגלית, ממוקמת העיר גבוה עם ממוצע מרשים של 89.6. בהקשר זה יצויין כי רוב התלמידים בעיר נבחנו בחמש יחידות (1,300 תלמידים) וב-4 יחידות (730 תלמידים), כאשר בשלוש היחידות במקצוע זה, נבחנו רק 3% מכלל התלמידים, עם ממוצע ציונים של 78. 

במקצוע התנ"ך, ממוקמת העיר במקום החמישי בארץ בחמש יח"ל עם ממוצע של 88.4. גם בשלוש יחידות בתנ"ך ממוצע ציונים גבוה של 86.5.

בהיסטוריה 2 יחידות לימוד, ניצבת העיר גבוה בציונים מעל הממוצע הארצי עם 80.45, וכך גם במקצוע תושב"ע ותלמוד, כאשר ב-5 יחידות ממוצע הציונים עומד על 82.5 וב-3 יחידות לימוד, 78.4. באזרחות ממוצע ציונים של 78.2 ובהבעה ממוצע של 76.

במקצוע הספרות, ממוקמת העיר במקום שישי עם ממוצע של 82.3 ב-2 יחידות לימוד. בחמש יחידות הלימוד בספרות ממוצע הציונים גבוה ועומד על 86, שוב, מעל הממוצע הארצי.

חיים ביבס, ראש העיר: "ממוצע ציוני הבגרויות שפורסם היום, מסב לנו גאווה רבה וכבוד לתלמידי העיר. עירנו מובילה בצמרת הערים בישראל מבחינה פדגוגית, ומה שלא פורסם היום ויש לומר אותו בקול רם הוא שתלמידי עירנו מככבים לא פחות, מבחינת ערכים, ושני הפרמטרים הללו הולכים יד ביד מבחינתנו כשהמטרה היא ליצור חברה איכותית, מכילה ותורמת. יישר כוח לבוגרים שלנו שרובם ככולם משרתים כרגע בצבא ובשירות לאומי וממשיכים להוות גאווה לעיר."

מויש לוי, סגן רה"ע ומחזיק תיק החינוך: "מערכת החינוך העירונית שואפת לאיכות הגבוהה ביותר, הן ברמה הפדגוגית לימודית, הן מבחינת החינוך לערכים, לנתינה, להתנדבות, והן במתן הכלים לחיים לצעירות והצעירים המסיימים את מערכת החינוך. נמשיך לפעול יחד עם משרד החינוך, הצוותים החינוכיים וההורים כדי להיות במצב מתמיד של שיפור והתקדמות".