ביום שלישי 4.6, נכנס לגן אמיר אשר זכה בפרס החינוך של רשת החינוך הממלכתי-דתי לשנת תשע"ט, צוות צילום המשדר בתחנת חדשות מפורסמת בהונג-קונג. זאת במטרה להמחיש ולהראות את החינוך לגיל הרך בעיר, במסגרת סדרת כתבות בינלאומיות. מודיעין, שנבחרה כאחת מהערים המהוות מודל חינוכי בארץ יחד עם ערים נוספות שביקרו בהן בישראל, תוצג באחת מן הכתבות.

מדינות נוספות בהן צילמו הן, בין היתר, אנגליה, פינלנד והודו. את הביקור יזם תושב העיר אלכס פבזנר ו"לקוח מרוצה" של מערכת החינוך המקומית.

בגן אמיר, ראיינה הכתבת את הגננת, איריס אלוני, אשר סיפרה על הדגשים החינוכיים שמעניק הגן כמו יצירתיות, דמיון ויזמות ועל האופן בו הגן משלב את אורח החיים הדתי בסדר היום. כמו כן הכתבת שוחחה עם ילדי הגן ושמעה מהם על פעילותם בגן.

לאחר מכן, ביקר צוות הצילום בגן המדעי הייחודי בעיר, גן ארבל, ובו התרשמו מהחללים ופינות הלמידה המיוחדות, המתמקדות בהיבטים שונים של מדע כמו גם, עידוד חקר וסקרנות בנושאים שונים כדוגמת אמנים מפורסמים ויצירותיהם. הצוות התרשם מהפעילות בגן כפי שהציגה בפניהם האחראית על הגן, רוחמה נוי והתרשמו גם מילדי גן דרור, גן לחינוך מיוחד שהגיעו באותו היום ללמוד בגן המדעי.

בנוסף, הצוות אף ראיין את ראש העיר חיים ביבס ושמע ממנו אודות היחס לחינוך הן בעיר מודיעין מכבים רעות והן מתוקף תפקידו כיושב ראש השלטון המקומי.