ההכשרה, שהייתה חלק מסדרת הכשרות מקצועיות לעובדי נוער וצעירים בעיר, פנתה לכלל עובדי הרשות בתחומים אלו - עובדי חינוך בלתי פורמאלי, עובדי מערכת החינוך העל יסודית, עובדי האגף לשירותים חברתיים ועוד.

במסגרת ההכשרה, הוקרן הסרט "פנתר לבן" ולאחר מכן, התקיים שיח עם במאי הסרט דני רייספלד והשחקן הראשי יבגני אורלוב. הסרט מגולל את סיפורו של אלכס מנשייב, נער ממוצא רוסי המתגורר בטבריה, המצטרף לחבורה של רוסים לאומנים כתגובה להפניית עורף של החברה הישראלית, הדוחה אותו ואת משפחתו. מפגש רב משמעות בינו לבין דוד אוחנה, מאמן אגרוף מזרחי-מסורתי מטבריה, מובילה את אלכס להפוך למתאגרף מקצועי בעל פוטנציאל רב. במועדון האגרוף, אלכס מוצא עצמו לראשונה בחייו שייך לחברה הישראלית.  במהלך הסרט, אלכס נקרע בין נאמנותו לחבורת 'הפנתרים הלבנים', שבראשם עומד אחיו יבגני, לבין ההזדהות שלו עם ערכיו של דוד, מאמן האגרוף שלו, פנתר שחור בעברו. "פנתר לבן" הינו סרט על זהות קרועה, אהבה ואכזבה בחצר האחורית של ישראל. הסרט מתמודד עם דילמות כואבות בחברה הישראלית ומעלה את השאלות מיהו ישראלי, והאם נוכל לחיות כולנו כחברה אחת למרות הפערים, הזעם והמתיחויות האופייניים למציאות הישראלית.

לטם גל, מנהלת מחלקת הנוער והצעירים: "הקרנת הסרט הינה חלק מהכשרה שנתית של עובדי נוער וצעירים ברשות, חשוב לנו כי כל עובדי תחומים אלו יהיו מוכשרים ומקצועיים בתחומם ועל כן אנו ועיר ללא אלימות משקיעים משאבים בדבר החשוב ביותר - ההון האנושי. בהכשרה זו נפתח שיח מרתק על החברה בישראל, על פערים, זהויות, מעמדות ועוד. זהו שיח שמתקיים יום יום אצל בני הנוער וצעירי העיר ועל כן היה חשוב לקיים אותו קודם ברמת העובדים".

 

בשער: שיחה עם יבגני אורלוב, השחקן הראשי בסרט פנתר לבן.