צילום: דוברות עיריית מודיעין

נפתחה ההרשמה למוסדות החינוך בעיר לשנת תשפ"ג. 3,993 ילדים מגיל שלוש עד חמש צפויים להירשם לגני הילדים העירוניים, 1,693 יירשמו לכיתה א' ו-2,070 לכיתה ז'. בסך הכל, 7,756 ילדים ונוער.

במנהל החינוך בעירייה נערכו לקראת הרישום עם חוברות מונגשות דיגיטליות שנשלחו להורים ומציגות את אופן תהליך הרישום ואת הזהויות הבית ספריות המייחדות כל בית ספר על מנת לאפשר בחירה מדויקת יותר עבור התלמידים. הבחירה אינה חייבת להיות רק על פי קרבה גיאוגרפית, אלא גם על בסיס פרמטרים ערכיים, כישורי התלמיד/ה ועוד.

הרישום אשר התחיל ביום שני 3.1.22, יתאפשר עד לתאריך 23.1.22 באתר האינטרנט של העירייה, כאשר השיבוץ למוסדות החינוך ייעשה רק בתום תקופת הרישום, כך שאין משמעות למועד בו בוצע הרישום על ידי התושבים.

מהעירייה נמסר כי לאחר סגירת תהליך הרישום יבצע מנהל החינוך בחירה מבוקרת שבה יופעל מנגנון ויסות עירוני במידה שלא יהיה ניתן לאפשר לכולם את העדיפות הראשונה בה יבחרו. מנגנון הוויסות יתחשב במרחק מהמוסד החינוכי ולאחר מכן בשיקולים פדגוגיים, משפחתיים ואחרים, במקרים מסוימים תיערך הגרלה.

תושבי שכונת מורשת הצפויים להתאכלס בחודשים הקרובים, יוכלו לרשום את ילדיהם לבתי הספר וגני הילדים הנבנים בימים אלה בשכונה. יש להיכנס לרישום לתושבים חדשים או שינוי כתובת בעיר, פרטים באתר העירייה -https://www.modiin.muni.il/modiinwebsite/ChannelArticle.aspx?PageID=100_342