צילום: ארכיון מודיעין נט

על פי מתווה משרד החינוך יופעל "בית הספר של החופש הגדול" במשך שלושה שבועות, בין התאריכים 1 ביולי עד 22 ביולי (למעט יום ט' באב, שבו לא יופעלו המסגרות). מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בנוסף, היא פועלת לאפשר להורים לרשום את ילדיהם לקייטנות קיץ לילדי הגנים ובתי הספר היסודיים מתאריך 25.7 עד לתאריך 12.8, באמצעות עמותת סחלבים.

תכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול מיועדת לתלמידי גני הילדים ולבוגרי כיתות א'-ו' בבתי הספר בעיר. כאשר השנה, באופן חריג, תתאפשר הפעלת תכניות בקיץ גם לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים (בוגרי כיתות ז' – י"א) בהתאם לצרכים ועל פי מתכונת שתקבע על ידי הנהלות בתי הספר העל יסודיים.  שעות הפעילות בבתי הספר יהיו מהשעה 8:00 בבוקר ועד 13:00 בצהריים. בגני הילדים ובחט"צים, החל מהשעה 7:30 ועד 13:00.


התשלום עבור התכנית ייגבה לפי האשכול הסוציואקנומי של הרשות המקומית, כך שבעירנו המחיר יעמוד  על 450 שקלים עד השעה 13:00. הורי ילדי הגנים וכיתות א'-ג' יוכלו להאריך את יום הלימודים עד השעה 16:30 על ידי רישום לצהרון אצל מפעיל הצהרונים הפועל במוסד החינוכי במהלך השנה,  בתוספת של 675 שקלים כולל ארוחת צהריים חמה.


הרישום לתכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול יחל היום, רביעי, 2.6 באתר עמותת סחלבים ויסתיים ב- 14.6. הרישום להארכת שעות הפעילות בצהרוני הקיץ והרישום לקייטנות ההמשך יבוצע באתר עמותת סחלבים או אצל מפעילי הצהרונים שהינם זכיינים של העירייה בחלק מהמסגרות. בעמותת סחלבים ביקשו להדגיש כי לאור העובדה שהתכנית הורחבה השנה, ייתכנו עמוסים באתר הרישום וציינו כי אין חשיבות למועד הרישום כל עוד הוא מתבצע עד לתאריך סגירת הרישום, 14.6.21.

מעיריית מודיעין נמסר כי התלמידים ישובצו בקיץ על פי המסגרות החינוכיות שבהן למדו בשנת הלימודים הנוכחית, על מנת לשמור על הרצף החינוכי. בנוסף, משקיעה העירייה מאמצים רבים בגיוס כוח אדם מתוך המערכת – מורים, גננות, סייעות ועובדי צהרונים ובמקרים וזה לא יתאפשר, יגויסו מדריכים חיצוניים. עוד ציינו בעירייה כי תכנית הקיץ בגני הילדים תהייה קייטנת "הוקוס פוקוס" במסגרתה יעופו הילדים בדמיון אל מחוזות רחוקים וקסומים, יכירו בעלי חיים וילמדו על תופעות טבע, תוך דגש על היבטים חברתיים. בתכנית הקיץ בבתי הספר היסודיים, יחשפו הילדים לתכנים מעניינים "מסביב לעולם" ויגלו תרבויות ומנהגים של ארצות שונות דרך פעילויות, שירים וסיפורים.

פרטים נוספים והרשמה לתכנית גני ובתי הספר של החופש הגדול באתר עמותת סחלבים.