שנת הלימודים הגיעה לסיומה, והחל  מחר, רביעי 1.7, ייכנסו 8,500 ילדי הגן ובתי הספר למסגרות הקיץ, גני ובתי הספר של החופש הגדול. השנה, לראשונה, הורחבה התכנית גם עבור ילדי גני הילדים. נתוני הרישום במודיעין מכבים רעות מצביעים על אחוזים מרשימים של היענות: 90% מילדי הגנים נרשמו לתכנית,  85% בכיתות א-ג, וכ 50% בכיתות ד'.

גם תלמידי הגנים של החינוך המיוחד ששנת הלימודים הסדירה שלהם מסתיימת בסוף יולי , יזכו בהארכת שנת הלימודים במסגרת הקיץ עד ל 6.8.

הקיץ, בשל משבר הקורונה, סובסדה התכנית משמעותית עבור ההורים, והיא תחול כאמור מיום רביעי 1.7 עד יום חמישי 6.8.  בימים ראשון עד חמישי מהשעה 8:00 בבוקר ועד 13:00 בצהריים. התכנית תפעל בהתאם להנחיות משרד הבריאות, כפי שנעשה עד כה במוסדות החינוך בעיר. בעירייה מדגישים את הכללים לפיהם, בין היתר, יש לחתום על הצהרת בריאות מדי בוקר ולהצטייד במסכות לתלמידי כיתות ב'-ד'. כמו כן, יבוצע ניקיון מוגבר בסוף כל יום פעילות.

עוד על פי הנחיות משרד הבריאות - על ההורים להביא עם הילד ארוחת בוקר ובקבוק מים אישי. 

ומה בתכנית? ילדי הגנים ייהנו מפעילויות חווייתיות סביב הנושא של "ילדות ישראלית" הכולל משחקים ושירים ישראליים. תלמידי בתי הספר גם הם יעסקו הקיץ בנושא של "שירים ישראליים", תוך שילוב העשרה לימודית במגוון מקצועות, והעשרה חברתית בתחומי עניין שונים.