תלמידות כיתה ח' במדרשת אמית בנות במודיעין השתתפו בשבוע שעבר בפעילות מרגשת של נתינה לזכרו של הנער גיל –עד שער ז"ל שנחטף ונרצח יחד עם נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל.

הרעיון לפרויקט ההנצחה נולד אצל הוריו של גיל-עד מתוך השראה מצוואתו הבלתי כתובה של גיל –עד שנהג לאפות עוגיות ביום הולדתו ולחלקן לאנשים שאינו מכיר, מתוך אמונה באהבת חינם. כך בכל שנה ב-י"ט בטבת, יום הולדתו של גיל-עד, אופים עוגיות ברחבי הארץ ומחלקים לאנשים לזכרו של גיל-עד.

במדרשת אמית חשבו כיצד להצטרף למיזם על אף מגבלות הקורונה, ובמסגרת שיעור בית מדרש אפו הבנות יחד עוגיות שוקולד צ'יפס וחילקו לשכנים, לחברים, ולכאלה הנמצאים בבידוד בעקבות הקורונה. 

ליאת וגשל מנהלת מדרשת אמית מודיעין: "במציאות בה אנו חיים, יחד עם האתגרים המלווים אותנו ביום-יום, אני רואה בקירוב הלבבות ואהבת חינם חשיבות רבה ואני שמחה שתלמידות בית הספר חוות זאת גם ומפיצות את זה הלאה".

התלמידה גליה אמיר מכיתה ח'1 סיפרה: "יחד עם המורה אדוה הכנו עוגיות שוקולד צ'יפס לזכרו של גל-עד שער ז"ל, ולאחר שהכנו הלכנו לחלק לשכנים, הלכתי עם אחי הקטן לחלק לשכנים היה מהנה לראות שזה משפר לכולם את המצב רוח".

בתגובה אמרה בת גלים שער, אמו של גיל-עד: "זו שנה שביעית שמבצע 'מתוק בלב' מתקיים לזכרו של בננו גיל-עד הי"ד. העובדה שבכל הארץ ובמקומות רבים בעולם אנשים מבקשים לעשות 'מתוק בלב', מחממת את הלב ונותנת כוחות. גם השנה, בצל הקורונה, התאימו האנשים את הנתינה למציאות האפשרית ועשרות מקומות השתתפו במיזם. הערכה מיוחדת לבנות מדרשת אמית בנות ממודיעין שחלקו עוגיות באופן עצמאי במסגרת שיעור בית מדרש".