בשער: חדר המדעים החדש בבית הספר רמון. צילום דוברות עיריית מודיעין

העבודות לבניית מרחבי הלימוד החדשניים בבתי הספר בעיר (M21) הואצו במהלך חופשת הקיץ, על מנת שבעוד כחודשיים יוכלו מרביתם להיפתח לשימוש התלמידים וצוותי ההוראה.

בחודש מרץ, אישר משרד החינוך את מימון הפרויקט להקמת מרחב למידה מעוצב וחדשני בבתי הספר - אופק, אלונים, שבטי ישראל, כרמים, היובל, ענבלים, עירוני ב' ע"ש יצחק רבין, נתיב זבולון, רמון, ניצנים, שיבולים ועירוני ה' ע"ש יצחק נבון. כאשר העירייה תבנה בכל בית ספר הלוקח חלק בפרויקט, מרחב למידה חדשני נוסף. הפרויקט נאמד בעלות של כ-160,000 שקלים.

מטרת התכנית לייצר מרחב לימודי חדשני, מתקדם ומעורר חשיבה וסקרנות, התואם את רוח הלמידה של המאה ה-21. 

בפרויקט זה לוקחים חלק סוללה של אנשי מקצוע מעולמות התכנון והביצוע, ובהם אדריכלים או מעצבים אשר בחרו, יחד עם מנהלי בתי הספר את החזון והקונספט של מרחבי הלימוד, ואנשי תשתיות ובינוי. כולם בפיקוח וליווי צמוד של אגף מבני ציבור בעירייה. בכל העבודות במרחבי הלימוד השונים ישנה הקפדה על בטיחות המתקנים והתאמתם לתקינת כיבוי האש. העבודות כוללות, בין השאר שדרוג חללים בבתי הספר הכוללים עיצוב מחדש של המקום, שדרוג החדרים וכן הלאה. כמו כן, במרבית מרחבי הלימוד נעשות עבודות נגרות ייחודיות הכוללות הרכבת במות ושולחנות דיון ולמידה מעוצבים ומיוחדים. בנוסף, בחלק מן המרחבים מותקנים אלמנטים של מתקני ספורט ייחודיים. במהלך החודשים הקרובים ירוהטו מרחבי הלימוד השונים כל בית ספר על פי התכנון שנקבע.