מדי שנה, מתקיים בתיכון עירוני  ב' ע"ש יצחק רבין, ההאקתון "primothon", בארגונם והדרכתם של רכזת מגמת המחשבים רונית מרציאנו, ואוראל אלימלך מחברת אינטרבלוג, בו תלמידים מתכנסים למשך 25 שעות רצופות בבית הספר בכדי למצא פתרונות טכנולוגיים לבעיות שונות ומגוונות. לפני עשרה חודשים, התקיים ההאקתון השלישי במספר, בו השתתפו תלמידי מגמת המחשבים של עירוני ב' והישיבה התיכונית.

השנה, בפעם הראשונה, נערך שיתוף פעולה עם עמותת "אקדם", למציאת פתרונות למען ילדים המצויים על הרצף האוטיסטי. בהאקתון ייחודי זה, התמקדו בני הנוער בפיתוח מוצרים שיוכלו לסייע לאנשים על הרצף האוטיסטי. אחת המשימות הייתה להנגיש את האוטיזם ואת אחת מתופעותיו - ההצפה החושית, לקהל הרחב.

הצוות אשר לקח את המשימה כלל שבע תלמידות מכיתות יא' ו-י"ב, והחליט לפתח את הרעיון וליצור מציאות מדומה אשר מציגה את ההצפה החושית בצורה האטרקטיבית והמוחשית ביותר.  רעיון זה פותח וקודם במסגרת בית אקדם.

שלוש נציגות מצוות הפיתוח, נעה פוקס, נגה שבירו ודניאל קלישר יחד עם רכזת המגמה רונית מרציאנו, זכו להציג את הפרויקט בכנסת, במסגרת ציון היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלויות.

התלמידה נעה פוקס: "זו הייתה חוויה מדהימה ללמוד ולהכיר את עולמם של אנשים על הרצף האוטיסטי. ההאקתון היווה הזדמנות נהדרת עבורי לקחת חלק בעשייה למען האחר והשונה."