מעיין גרפה את מירב הקולות כשהצליחה לגרום ל-575 תושבים, להתאהב בתמונה שצילמה בשעות הערב, מזווית מיוחדת בה נשקפת התיתורה ומגדל המים המפורסם בעיר.

ההצבעה לצילומים שהשתתפו בתחרות נערכה במשך עשרה ימים באתר העירייה וגם בתערוכת הצילומים שהוצגה לאורך ימים אלה בספרייה הציבורית ע"ש שכטר. לצילומים הצביעו אלפי מצביעים, כאשר מאגף המחשוב בעירייה נמסר כי ניקו קולות פסולים אשר הצביעו יותר מפעם אחת על מנת שהתוצאות יהיו מהימנות.

לגמר התחרות הגיעו 12 צילומים של תלמידים מבתי הספר היסודיים, חטיבת הביניים והתיכונים במודיעין מכבים רעות.

למקום השני הגיעה תמונתו של יאיר בירנבאום תלמיד כיתה ז' מבית הספר אמי"ת בנים ולמקום השלישי, הגיעה תמונתו של אורי בוסקילה, תלמיד כיתה ח' מבית הספר אמי"ת בנים. שלושת המקומות הראשונים יזכו בפרסים, והזוכה במקום הראשון יחד עם ילדי כיתתה, יצאו לטיול מהנה באחד מאזורי הטבע הסובבים את העיר, בהדרכת החברה להגנת הטבע.

תחרות זו היא יוזמה משותפת של העירייה והחברה להגנת הטבע, שהתקיימה במסגרת פעילויות שבוע טבע עירוני ונועדה לחזק את החיבור בין ילדי העיר לטבע ולסביבה ולהגביר את המודעות למתרחש מסביב.

ראש העיר, חיים ביבס: "ערים מעטות בארץ התברכו כמונו, בטבע שופע, אותנטי, מגוון ורב כל כך והתחרות ללא ספק, מדגישה את יופיו של הטבע בעיניי התלמידים. זוהי זכות, לחיות לצד טבע שכזה שמעניק לנו ולילדינו, איכות חיים גבוהה שעליה אנו שומרים ואותה אנו מטפחים. כל הכבוד לכל הילדים שהשתתפו והוכיחו התבוננות מיוחדת ומעמיקה על מה שמסביבם דרך עדשת המצלמה."

מויש לוי, מחזיק תיק החינוך: "ברכות למעיין על הזכייה בתחרות, ועל שהצליחה בתמונה להביא לידי ביטוי את השילוב שהתברכנו בו, של מראות טבע עם בינוי העיר. ברכות גם לכל יתר הילדים שיצאו אל הטבע, צילמו תמונות נהדרות ושלחו אלינו. נמשיך לפעול במיזמים משותפים של העירייה עם החברה להגנת הטבע וגופים נוספים העוסקים בנושא."

אביטל יוגב, מנהלת קהילת מודיעין בחברה להגנת הטבע מסרה עד כמה היא גאה בילדי העיר, שזוכים לגדול באחת הערים עם ערכי הטבע היפים והמגוונים בארץ. "מטרת התחרות הייתה לעודד את הילדים לצאת מארבעת הקירות, להתבונן ולהבחין ביופי הנמצא ממש ליד הבית. עשרות הילדים שהגישו תמונות לתחרות ואלפי האנשים שהשתתפו בהצבעות, הוכיחו שהמטרות הושגו במלואן."