שנת הלימודים תשע"ט נמצאת כבר מעבר לאופק ובבתי הספר בעיר נשלמות ההכנות לקראת החזרה ללימודים. השבוע עדכנה עיריית מודיעין מכבים רעות על בחירתן של המנהלות החדשות של בתי הספר דורות ואופק. לבית הספר דורות נבחרה שולי גנון, שתנהל את בית הספר לאחר שמנהלת בית הספר היוצאת, ורד אלבו, הודיעה על יציאתה לגמלאות. גנון, תושבת העיר, שימשה כסגנית מנהלת בית הספר "תלמים" בבאר יעקב וכן היתה בין השאר רכזת ומתעדת מובילי פדגוגיה איכותית. כמו כן גנון עבדה כאן בעיר במרכז פסג"ה ( מרכז פיתוח סגלי הוראה) כמדריכת השתלמויות למורות עברית מבתי ספר יסודיים בעיר.

את מנהלת בית הספר אופק, מירב כהן שאף היא פרשה לגימלאות תחליף הדס רפאלי. רפאלי היתה סגנית מנהלת של בית הספר "הדרור" במבשרת ציון שם כתבה את תכנית הלימודים של בית הספר בנושא מורשת, ציונות ודמוקרטיה, הנחייתה והטמעתה בצוות המורים. בנוסף רפאלי משמשת כמדריכה בתחום החינוך הלשוני בבתי ספר במחוז ירושלים.

כאמור, גנון ורפאלי יחלו בימים אלה את תהליכי החפיפה עם המנהלות אותן הן מחליפות וביום הראשון ללימודים יחכו לתלמידים בשערי בית הספר. בעירייה ובמינהל החינוך בירכו השבוע את גנון ורפאלי על הצטרפותן למערכת החינוך המודיעינית והביעו תקווה השתיים יוכלו להמשיך את דרכן החינוכית האיכותית ולהצטרף לעשייה החינוך כאן בעיר.