צילום: דוברות עיריית מודיעין

לקראת חודשי הקיץ, בהם עלולה להיות עלייה בצריכת אלכוהול בקרב בני ובנות נוער אשר מבלים שעות רבות מחוץ לבית, יזמה המחלקה לביטחון קהילתי בעירייה, בשיתוף מנהל החינוך, משרד החינוך – שפ"י והשיטור העירוני, מיזם בנושא מניעת מכירת אלכוהול וחומרים מסוכנים לקטינים. המיזם נועד לעודד שמירה על החוק מתוך ערבות הדדית הן של בני הנוער יוזמי המיזם והן של בעלי העסקים בעיר.

במיזם השתתפו תלמידי תכנית "עמיתים" – תלמידים ותלמידות בכיתה ט' מכל בתי הספר העל יסודיים בעיר, העוסקים בהסברה על מניעת סמים ואלכוהול בקרב בני הנוער הסובבים אותם בבית הספר ובשעות אחה"צ. כחלק מהמיזם, השתתפו התלמידים בהרצאה של השיטור העירוני בה ניתן הסבר על חוק אי מכירת אלכוהול לקטינים והעונש הכרוך בהפרתו, וכן הסבר על נזקי אלכוהול בגילאים צעירים. במסגרת החוק חל איסור על מכירת אלכוהול משעה 23:00 עד השעה 06:00 למחרת, ואיסור מכירת אלכוהול לבני נוער מתחת לגיל 18.

התלמידים חיברו סלוגנים שונים לליווי הקמפיין כשלבסוף נבחר סלוגן אחד מוביל: "קטין? לא מוכרים כאן אלכוהול וניקוטין" ויצאו יחד עם ראש העיר, חיים ביבס, חבר המועצה שמעון גואטה, צוות חינוכי, נציגי מחלקת ביטחון קהילתי ונציגי השיטור העירוני אל בתי העסק השונים בעיר וחילקו להם את הכרזה על מנת שיתלו אותה במקום בולט בבית העסק.

שמעון גואטה, מחזיק תיק ביטחון קהילתי: "מיזם העמיתים הוא פרויקט הסברה חשוב להעברת המסר של אי מכירת אלכוהול וניקוטין לקטין מתוך דאגה לקטינים שלנו בעיר. למרות שישנו חוק האוסר מכירת אלכוהול, חשוב להעלות את המודעות בקרב בעלי העסקים וגם בקרב בני הנוער והבנת הנזקים שעלולים לקרות לקטינים בגין שימוש בחומרים אסורים. לקראת הקיץ התנהגויות הסיכון בקרב בני הנוער בעלייה ולכן עלינו להיות עם אצבע על הדופק. שמחתי לראות שיתוף פעולה מצד בעלי העסקים בעיר, המודעים לסיכון ולהשלכות במכירת אלכוהול לבני נוער כולל הדבקת הסטיקר שחולק ע"י בני הנוער".

לטם גל, מנהלת אגף חברה, נוער וצעירים: "אין לי כל ספק כי הפרויקט, אשר מובל על ידי הצוות המקצועי של המחלקה, יזכה הן לתהודה רבה והן להצלחה, זאת בזכות העובדה כי בני נוער הם אשר יזמו אותו עבור חבריהם וכי כל בתי העסק בעיר שפנינו אליהם נרתמו מיד לקחת חלק ורואים את החשיבות שבדבר".