מאת: מערכת מודיעינט | צילום בשער: שיעור צרכנות נבונה בגן אמיר

חינוך לצרכנות נבונה - כבר בגילאי הגן במודיעין מכבים רעות. 

לאחרונה, חולקו ל-158 גני הילדים העירוניים, ספרים ודפי פעילות, שמטרתם הקניית הרגלים של צרכנות נבונה, על מנת לקדם אורח חיים מקיים. בשלב הראשון כוללת חלוקת דפי הפעילות הדרכה חינוכית לגננות, על ידי המחלקה לאיכות ותכנון סביבתי באגף שפ"ע בעיריה. ההדרכה כוללת הסברה על אופן ביצוע הפעילויות בגן, העברת המסרים הסביבתיים לילדים בגיל הרך ועידוד הנושא גם בקרב המשפחה.

בשלב השני, שיתחיל בתקופה הקרובה, יעבירו הגננות את הנושא באמצעות פעילויות חווייתיות לילדים לאורך השנה. כך למשל, הבנת הקשר בין קניית מוצרים לבין הפסולת המצטברת בטבע, דיונים בקרב הילדים המעלים שאלות באשר לצרכנות נבונה, היכרות עם מוצרים ידידותיים לסביבה, הכנת רשימות קניות עם ההורים ולמידת מושגים סביבתיים כמו מחזור והתכלות ועוד.

כמו כן, תועבר פעילות לילדים בעקבות הספר שניתן לשימוש הגנים המעלה סוגיות של שימוש יתר והרס הסביבה.

 מימין לשמאל: הילה בן אליעזר מחזיקת תיק איכות הסביבה, הגננת טלי שכטר ועדי מן מחזיקת תיק הגיל הרך

הילה בן אליעזר, מחזיקת תיק איכות הסביבה: "אנחנו מאמינים ששינוי תרבותי כמו זה שאנו מבקשים לקדם, בהפחתת הצריכה הביתית העודפת, יכול להתבצע בראש ובראשונה על ידי הילדים שלנו, שהם סוכני השינוי האמיתיים. התכנית שאני מבקשת לקדם להפחתת הצריכה היא תכנית עירונית שתלך ותתפוס מקום במסגרות החינוך השונות, בתנועות הנוער ובפעילויות שונות בקהילה, עד שנטמיע את העיקרון "לא צורכים אם לא צריכים".

עדי מן, מחזיקת תיק הגיל הרך "הבסיס לחינוך טוב מתחיל בגיל הרך ואני מברכת את המחלקה לאיכות ותכנון סביבתי ואת הילה בן אליעזר על היוזמה ולהמשך שיתופי פעולה בנושא."