חידון מורשת וידיעת הארץ העירוני ע"ש גיבור ישראל, תא"ל נתי גולן, נערך בפעם החמישית, לאחר הפסקה בת שנתיים שנכפתה עלינו עקב הקורונה.


נתי גולן ז"ל (2004-1942), התגורר ברעות, והוא בעל עיטור הגבורה, העיטור הגבוה ביותר שמוענק בעבור מעשה גבורה עילאית, שנעשה נוכח פני האויב תוך חירוף נפש.


החידון נערך, כנהוג, בי"א באדר, יום הגבורה, בתיכון עירוני ג' ע"ש מוטה גור והיווה את שיאו של תהליך חקר ולמידה אותו עברו 19 המתמודדים מעשרה בתי ספר תיכונים בעיר.

האירוע התקיים במעמד ראש העיר חיים ביבס,  שבירך ושאל את שאלת ראש העיר לה כולם המתינו במתח. סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי שאל  גם הוא שאלה הקשורה לנושא המוביל של החידון השנה - ערבות הדדית.

באירוע נכחו בני משפחתו של נתי ז"ל שסיפרו את סיפורו ואף הם תכבדו בשאלת המשפחה, שנגעה לפעילותו ומעשה גבורתו. המשפחה היתה גם חלק מצוות השופטים ואף העניקה תשורות כספיות לזוכים.

חבר השופטים כלל את יו"ר חבר השופטים, שלמה פסי, סגן ראש העיר וממלא מקומו, ריקי גולן, ביתו של נתי, יועץ התוכן ומי שהכין את התלמידים לקראת החידון אלון גינצברג, ומירי חוגרי, סגנית ראש מינהל החינוך בעירייה אשר אחראית על ארגון האירוע.

החידון כלל מספר שלבים במהלכם נבחנו התלמידים בשאלות הכוללות ידע כללי על ההיסטוריה ומורשת הארץ, על נתי גולן ז"ל ועל העיר מודיעין מכבים רעות. כל המתמודדים הפגינו ידע רב ומרשים, מה שהביא לתחרות צמודה לכל אורך שלבי החידון שבסופה הוכרזו שישה זוכים.


אור קייזרמן מאמי"ת בנות ואייל רמתי מתיכון יחד זכו במקום הראשון. נועם שפירא מעירוני ב' ואיל באשר מתיכון יחד במקום השני, אנז'ליקה קרייזמן מעירוני ב' ואריאל הופמן מישיבת בני עקיבא לפיד במקום השלישי. כל המתמודדים קיבלו תעודות על השתתפותם.