התרגשות רבה בשכונת "נופים" החדשה במודיעין לקראת שנת הלימודים הקרבה. בשכונה המתאכלסת ייפתחו ב- 1.9.20 שני בתי ספר חדשים -  בית הספר "חופים" הממלכתי, ובית הספר "נוף הרים" הממ"ד, הקרויים בשמות אלה בהתאמה לשם השכונה ולשמות הרחובות בשכונה, הקשורים בנופי ארץ ישראל.

192 תלמידים יגיעו ביום שלישי למבנה בית הספר, בו ילמדו שכבות א' עד ה'. גם תלמידי החינוך הממלכתי-דתי, יתארחו באותו המבנה בשנה זו, באגף נפרד בבית הספר, עד לפתיחתו הפיזית של בית ספרם, הצפויה בשנת הלימודים תשפ"ב.


גם גני הילדים נפתחים לראשונה בשכונה. מדובר בשמונה גני ילדים, חמישה גנים ממלכתיים, בהם 165 ילדים, ו-שלושה גני ממ"ד, בהם 77 ילדים. שמותיהם של הגנים החדשים גם הם בהשראת הנופים בארץ. כאשר הגנים הצמודים לבית הספר "חופים" קרויים על שמותיהם של חופים מוכרים כדוגמת "חוף קלי"ה", "חוף צמח", "חוף פולג" ועוד. הגנים הצמודים למבנה בית הספר, "נוף הרים", קרויים על שמות חבלי הארץ – "חבל תענך", "חבל אשכול" וכדומה. בסך הכל  ילמדו בגני הילדים בשכונת נופים 242 ילדים.


בנייתו של בית הספר "חופים" אשר ממוקם ברחוב יער הזורע 5, הושלמה בחודשי הקיץ, והוא מכיל 18 כיתות לימוד ומחולק לשני אגפים דו מפלסיים, מבואה, ספריה, מעבדות למחשבים ומדעים. בנוסף, הוקם, לצד בית הספר, אולם ספורט והותקנו בו גם מסלול ריצה, בור קפיצה וכן איזור שניתן לטפח כחווה לגידול צמחים וירקות בהמשך.

מנהלת בית הספר "חופים", טלי שילטון: "כמנהלת אני רוצה לבנות ב"חופים" בית עבורי, עבור הצוות ובוודאי שעבור התלמידים. הרצון שלי לעמוד מדי בוקר בשער הכניסה ולברך כל ילד וילדה ב'בוקר טוב' ולראות ילדים מאושרים, מחויכים, שאוהבים להגיע לבית הספר. המטרה שלי לאפשר לכל מורה אוטונומיה בלמידה בכיתתה, לאפשר לה לחלום ,לפרוץ גבולות ולהביא לידי ביטוי את הכוחות הטמונים בה. עשייה מתוך אהבה ותשוקה. "הצלחה היא לא המפתח לאושר, אושר הוא המפתח להצלחה. אם אתה אוהב את מה שאתה עושה, אתה גם תהיה מוצלח" אמר אלברט שוויצר, וזה גם יהיה המוטו שלנו".

מנהלת בית הספר "נוף הרים", ליאת הופמן: "בית ספר ממ"ד קהילתי "נוף הרים" אשר נפתח לראשונה, יהווה בית חינוך לערכים יהודיים וחברתיים, תוך דאגה לאקלים מיטבי, העצמת התלמידים ולמידה מתוך חדשנות פדגוגית המותאמת למאה ה-21. חשוב לי מאוד שהילדים ירגישו שמחים ובטוחים בבואם לבית הספר, יחושו תחושת שייכות ואהבה למקום ויתקדמו בכל התחומים: בתורה, בדרך ארץ, בפיתוח קשרים חברתיים ובלימודים. אני מאמינה שלכל ילד יכולות ומתנות שהקב"ה נתן לו וזכותו וחובתו לפתח את המתנות האלו ולתרום מהן לאחרים. אנו המורים והמחנכים, צריכים לעזור לו לממש זאת. הורי התלמיד הם שותפים עיקריים במלאכת החינוך ונעשה כל שביכולתנו, לחזק את הדיאלוג במיוחד בתקופה מאתגרת זו".