צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות

היום, חמישי, 3.9, תייצג מודיעין מכבים רעות, העיר הלומדת הראשונה בישראל באירוע בינלאומי "פסטיבל לימוד גלובל 2020", אותו מארגנות ערים באוסטרליה מרשת הערים הלומדות של אונסק"ו ובהשתתפות ערים מכל רחבי העולם.

מודיעין מכבים רעות נבחרה לייצג בפסטיבל זה את ישראל, בזכות היותה העיר המובילה והבולטת בעשייתה כ'עיר לומדת', באמצעות המרכז הרב תחומי בניהולה של ד"ר אורנה מגר. כידוע, המרכז הרב תחומי מאחד תחת קורת גג אחת, מגוון עשיר של תחומי ידע והעשרה לתושבים החל מגיל 18 ועד 99, מתוך החזון כי הלמידה לעולם אינה נפסקת.


בפסטיבל, תציג מודיעין מכבים רעות באמצעות הרכז הרב תחומי פעילות ללמידה חווייתית בסגנון "חפש את המטמון", שמטרתה היכרות עם מדינת ישראל בדגש על ניווט ומשימות על ירושלים, מודיעין מכבים רעות ומקומות נוספים, באופן אינטראקטיבי. כך יוכלו המשתתפים ברחבי העולם, להגיע ליעדים שונים ולבקר בהם באופן וירטואלי, להכיר סיפורים רב תרבותיים ועוד. הפעילות תתקיים כמובן בשפה האנגלית, בשעה 11:00 ביום חמישי 3.9.


אירוע נוסף שהתרחש השבוע במסגרת מודל "עיר לומדת" הוא חתימה על שיתוף פעולה והסכם ערים לומדות תאומות, בין בית הספר עירוני ב' ע"ש יצחק רבין במודיעין והעיר נוצ'רה במחוז אומברה באיטליה. שיתוף הפעולה מגיע בעקבות הפרויקט המוצלח של בית ספר פתוח למדעים בו השתתף התיכון וייצג את העיר מודיעין מכבים רעות, כעיר לומדת.

ההסכם מאפשר היכרות בין בתי הספר, חילופי ידע בדגש על מקצועות המדעים, טכנולוגיה, רובוטיקה וצמיחה אישית של התלמידים. כמתבקש בתקופת הקורונה, החתימה על ההסכם תיערך במפגש מקוון בין שתי הערים, במעמד שגריר ישראל באיטליה ד"ר דרור אידר וראש העיר, חיים ביבס, וכמובן, מנהלי התיכונים השותפים.

חיים ביבס, ראש העיר: "מודיעין מכבים רעות מצליחה להרשים ולפרוץ גבולות, בכנסים ושיתופי פעולה בינלאומיים. המודל של עיר לומדת בו היינו חלוצים בארץ, הוא ללא ספק מודל ייחודי שיכול לגשר בין תרבויות ומדינות, להפיץ ידע ולהעשיר את התושבים בתחומי חיים שונים. דווקא בתקופת הקורונה, דבר זה מקבל עוד יותר חשיבות, כי הלמידה יכולה להיעשות בכל מקום ואנו נמשיך לקדם פרויקטים נוספים".

ד"ר אורנה מגר, מנהלת המרכז הרב תחומי ועיר לומדת: "אנו גאים, במיוחד בתקופת הקורונה, להמשיך למנף פעילויות בינלאומיות ולהביא בשורה חשובה למדינות שונות בעולם כעיר מתקדמת ולומדת אשר מובילה בתחום זה. אני מזמינה את התושבים להצטרף לטיול הוירטואלי שיצרנו ואשר מייצג את מדינת ישראל בגאווה רבה. אפילו קורונה לא תעצור את הלמידה לאורך החיים, בכל זמן, מכל מקום ובכל דרך".

 

 *להרשמה לפעילות "ScaVentures City Dash":

https://lp.vp4.me/m451