צילום בשער: מרחב רובוטיקה ביה"ס שבטי ישראל | דוברות העירייה

בשנים האחרונות מטפסת מודיעין במעלה טבלת נתוני הזכאות לבגרות. בתחילה התקרבה ל-90% ובשנים האחרונות היא כמעט תמיד עוברת את הרף הזה. משרד החינוך פירסם אתמול, רביעי את תמונת מצב החינוך הארצית לשנת תש"ף, המכילה נתונים המציגים את ההישגים הלימודיים ואת אחוז הזכאות לבגרות לפי ערים ובתי ספר בארץ. על פי הנתונים, מערכת החינוך העירונית, נמצאת מעל הממוצע הארצי, כאשר  93.2% מתלמידה זכאים לבגרות.

יותר מ-23% מהנבחנים סיימו את הבגרות בהצטיינות – אחד מהנתונים המרשימים בישראל, בוודאי לעיר בסדר גודל של מודיעין, שנושקת ל-100 אלף תושבים.

הישג נוסף של מערכת החינוך העירונית הוא הירידה במספר התלמידים הנושרים מבתי הספר, שעומד על אחוז אפסי  - 0.2% לעומת הנתון הארצי שעומד על 0.6%.  


בכל הנוגע לבתי הספר הרי שהמובילים בהגשה לבגרות הם בתי הספר לבנות בחינוך הדתי - 100% מהתלמידות באולפנה במודיעין, ו-98.5% מהבוגרות בתיכון אמי"ת לבנות, ניגשו לבגרות.

אחריהם ניצב תיכון מו"ר עם 97.7% והוא מקדים את עירוני ה' (יצחק נבון) שבו  97.1% ניגשו למבחנים. אורט עירוני ד' מגיע אחריו עם 96.9%, בתיכון יחד  96.3% נבחנו לבגרות, קצת יותר מעירוני א' – 95.7%, אמי"ת בנים – 95.1%, עירוני ב' – 94.9%, הישיבה התיכונית – 92.8%, עירוני ג' – 91.8%.

אחד הנתונים המפתיעים מגיע מבית הספר ברנקו וייס, שחניכיו ניגשים יותר ויותר לבגרות וב-2020 עשו זאת 77.1% מהתלמידים. אחרון ברשימה הוא בית הספר הדמוקרטי עם 56.7%.


ראש העיר חיים ביבס אמר: "משרד החינוך פירסם את מה שכולנו יודעים וגאים – למודיעין מכבים רעות יש את אחת ממערכות החינוך הטובות בישראל". ביבס הדגיש כי 51% מתקציב העירייה מופנה לחינוך וכי "מיקומה של העיר בצמרת החינוך בארץ היא קודם כל בזכות בנות ובני הנוער הנפלאים שלנו. אני רוצה להודות לכלל צוותי ותומכי החינוך, למנהלות ולמנהלים, להורים ולמינהל החינוך, שביחד יוצרים את מערכת החינוך מהטובות ביותר בישראל". "שבירת השיא העירוני השנה היא רק תמריץ עבורנו להמשיך לקדם ולהשקיע במערכת החינוך שלנו ולתת לכל תלמיד ותלמידה תיק כלים לעתידם שכן, העתיד של הילדים שלנו הוא עתיד המדינה", הוסיף ביבס.

סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "התמונה החינוכית מהווה את המדד הטוב ביותר של משרד החינוך לאיכותה של מערכת חינוך עירונית, וממנה עולה בצורה ברורה, שמערכת החינוך בעיר היא מהטובות ומהמובילות בישראל. ההישג הוא משמעותי במיוחד על רקע גודלה המשמעותי של מערכת החינוך שלנו. בכל שנה נדמה כאילו מערכת כה גדולה מגיעה לשיא יכולת ההישגיות שלה, ובכל שנה אנחנו מצליחים לשפר את הנתונים עוד יותר. ברכות ותודות לצוותים החינוכיים, למנהל החינוך על כל שלוחותיו, להורים השותפים שלנו וכמובן לתלמידים המדהימים."