"מהנדסות העתיד", מיזם של התעשייה האווירית, "ידיעות אחרונות" ו-Ynet, אשר מתקיים זו השנה השלישית יצא לדרך ביום חמישי בשבוע שעבר, כאשר גם השנה בנות מודיעין מכבים רעות מככבות בקבוצה זו.

20 תלמידות מצטיינות בתחום המדעים והטכנולוגיה  מהעיר תקחנה חלק בפרויקט היוקרתי הארצי. 20 התלמידות הגיעו למיזם מבתי הספר העל יסודיים עירוני ג', עירוני ב', מו"ר, עירוני א', עירוני ד' והאולפנה. מדובר בגידול מרשים במספר התלמידות המשתתפות בפרויקט, שעמד בשנה שעברה על 15 תלמידות ולפני שנתיים על 9.

מטרת הפרויקט לחשוף, לעודד ולעורר השראה בקרב התלמידות לדמויות ולפיתוחים מדעיים וטכנולוגיים ובכך לטפח את דור העתיד של המהנדסות והמדעניות המובילות, בתפקידי מפתח משמעותיים בתעשייה ובאקדמיה. השנה המהנדסות העתיד הצעירות ייפתחו רעיונות בסימן ההצלחות הטכנולוגיות והביטחוניות לאורך 70 שנות קיומה של המדינה יחד עם המהנדסות הבכירות של התעשייה האווירית בניהול ובמחקר . בסך הכל משתתפות בפרויקט 100 תלמידות מצטיינות מרחבי הארץ, בתכנית הכוללת שבעה מפגשים חווייתיים במתחם התעשייה האווירית. התלמידות תידרשנה במהלך הפרויקט לעבודה אתגרית, יצירתית ומעשית בקבוצות, שתוצריה יוצגו בטקס סיום חגיגי.

ראש העיר חיים ביבס: העובדה שממודיעין מכבים רעות התקבלו הכי הרבה בנות לפרויקט יוקרתי זה, מצביעה על העבודה המיטבית שנעשית במערכת החינוך העירונית ועל בני הנוער המצוינים שיש לנו בעיר, ואני רוצה להודות לתלמידות המדהימות אשר מהוות דוגמה וגאווה גדולה עבורנו."

סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי: "מדובר בנתון מדהים לפיו 20% מכלל בנות בארץ שנבחרו למיזם היוקרתי מגיעות מהעיר שלנו. הצבנו לעצמנו כיעד חינוכי את קידום התלמידים בתחומי המדעים, הטכנולוגיה וההנדסה בדגש על קידום הבנות בתחום הזה. יש בכך חשיבות לא רק עבור הבנות עצמן אלא חשיבות ברמה הלאומית, הן בהיבט החברתי והן בהיבט הכלכלי. אני מברך את כל הבנות, שנבחרו לתכנית ומאחל להן הצלחה רבה."