16 בתי ספר יסודיים בעיר, שבהם קיימת גינה פעילה, לוקחים חלק בתכנית חווייתית חדשה בשם - "מהגינה לצלחת", פרי שיתוף פעולה של מחלקת הבריאות באגף לשירותים חברתיים ומינהל החינוך.

בתי הספר שלוקחים חלק בתכנית הם: דורות, עידנים, היובל, אופק, אסיף, ניצנים, רמון, קשת, אבני חן, אלונים, כרמים, עמית, שיבולים, מעוז המכבים, הדמוקרטי ונתיב זבולון. במסגרת הפרויקט נבחרו בבתי הספר הכיתות ונאמני הבריאות שעוברים הכשרה של דיאטנית בנושא תזונה בריאה וכן מקיימים פעילות בגינת בית הספר בליווי מדריכים מקצועיים.

מהעירייה נמסר כי הדיאטנית ענת מטיאש וצוותה העבירו ארבעה מפגשים חווייתיים בנושא תזונה בריאה, כאשר המפגשים עסקו באכילת פירות וירקות, במזון מעובד ולא מעובד,  בקשת המזונות וב'צלחת המנצחת' לאיזון תזונתי אידיאלי. בכל המפגשים היה חלק תיאורטי שהרחיב את הידע של התלמידים, פעילות חווייתית שכללה משחקים, סרטים, יצירה ורכישת כלים של העברת הידע לתלמידים אחרים בבתי הספר ובסביבה הקרובה אליהם.

מדריכי "משו ירוק" עבדו עם התלמידים בגינת בית הספר במשך שישה מפגשים במסגרתם למדו על עיבוד הקרקע, שתילה וזריעה, השקיה וטיפוח הגידולים וערכם התזונתי לחיזוק החוסן הגופני, הכרת צמחי תבלין ועוד.

הפרויקט עודד את התלמידים ליצור שיח חשוב על התזונה והקרבה לטבע בנושא תוך דגש על החוויה, הבריאות, החוסן הגופני וחיזוק הגוף.