גם השנה, זו השנה החמישית, התארחה במודיעין מכבים רעות משלחת של  מורים יהודים ממקסיקו סיטי, על מנת להכיר את העיר ואת מערכת החינוך. הביקור נעשה במסגרת שהותה בת החודש של המשלחת בארץ, בה מבקרים חברי המשלחת במוקדי החינוך, התיירות וההוויה המרכזיים במדינה, ובמטרה לקדם שיתופי פעולה וחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות.

את ביקורם בעיר פתחו חברי המשלחת הביקור במתחם "בית יד לבנים"  המשלב את מרכז הצעירים "יודה" ומרחב הגמלאים, שם קיבלו הסבר על החיבורים הנעשים במתחם ותפיסת ההנצחה כחלק מהנחלת הערכיות והמורשת שלנו כמדינה וכעיר. סגן ראש העיר ומחזיק תיקי החינוך, המתנדבים והגמלאים, מויש לוי, הסביר על העיר, על מערכת החינוך ומערך ההתנדבות בעיר.

לאחר מכן ביקרו חברי המשלחת בכמה בתי ספר בעיר: בביקור באורט עירוני ד', חוותה המשלחת פעילות חינוכית ייחודית בשיתוף עם צוותי החינוך ותלמידי בית הספר וביקרו בחדר הרובוטיקה בו התרשמו מפועלם של התלמידים. בבית חינוך "כרמים" התקבלה המשלחת בקבלת פנים מרגשת ונחשפה למגוון תכניות ומרחבי למידה. חברי המשלחת שמעו על השילוב המיוחד עם בית הספר "פסיפס"- בית ספר מיוחד לחינוך, סיירו במרכזי הלמידה החדשניים ובחווה האקולוגית בליווי תלמידים שגם הם זכו לשיעור על מקסיקו ממורי המשלחת.


בהחלטה מרגשת ומפתיעה, סיפרה גליה פומרנסקי, חברת המשלחת, כי החליטה לעשות עלייה למודיעין מכבים רעות, בעקבות השתתפותה במשלחת הראשונה לעיר. פומרנסקי סיפרה כי בעקבות הביקור בעיר היא החליטה יחד עם בני משפחתה לעלות לישראל ולגור כאן בעיר. סיפורה מעורר ההשראה כמו גם הדגשים על קבלת הפנים להם זכתה עם בני משפחתה בעיר, ריגשו את חברי המשלחת ואת השותפים ליזמת וארגון ביקור המשלחת בעיר.


אירוע מרגש נוסף שחוו חברי המשלחת היה טקס נטיעת עץ ב"חורשת הנופלים" שלווה בסיור והדרכה בחורשה ובנקודות מרכזיות נוספות בעיר.

את הביקור חתמו מאיר בוניטו, מנהל המשלחת ממקסיקו יחד עם סגנית ראש מינהל החינוך, מירי חוגרי, שקבעו כי לאור הצלחת הפעילות יש להמשיך את שיתופי פעולה בין הקהילה היהודית ובתי הספר במקסיקו סיטי, לבין בתי הספר וצוותי מינהל החינוך בעיר, וזאת על מנת לחזק ולהעמיק את הקשר עם יהדות התפוצות.

מויש לוי, סגן רה"ע ומחזיק תיק החינוך: "אנו שמחים לארח משלחות רבות המגיעות לעיר, על מנת ללמוד על העשייה בעיר ועל מערכת החינוך שלנו. במיוחד אנו שמחים במשלחת זו של מורים יהודים מחו"ל, דבר המחזק את הקשר בינינו לבין היהודים שמעבר לים, נושא חשוב הנמצא על סדר היום של מערכת החינוך העירונית. ההערות, השאלות והתגובות שאנו מקבלים מהמשלחות שמגיעות, מבאים אותנו  לבחינה מחודשת של העשייה שלנו ולניסיון לשיפור מתמיד, וגם על כך יש להודות."