תערוכת "העץ באמנות" בחוט השני - 

במסגרת שיעורי אמנות בשכבות השונות בבית הספר חוט השני,הוצגה בשבוע שעבר  תערוכה ססגונית בשם "העץ באמנות". הציורים צוירו ע"י תלמידי שכבות ג-ה. שכבה ג' ציירה בסגנון הפוינטליזם, זרם אומנות של ציור בשיטת נקודות, שכבה ד' ציירו בסגנון פוסט אימפרסיוניזם בהשראת האמן הידוע ואן גוך, ואילו שכבת ה ציירו בשיטת הקוביזם בהשראת האמנים ממציאי הזרם, פיקאסו ובראק.  לפני פתיחת התערוכה, עסקו התלמידים בתהליך למידה של חומר עיוני באמצעות למידה פרונטאלית ומצגות על כל סגנון אמנות בו התמקדו על פי החלוקה לכיתות. כמו כן, למדו התלמידים אודות התקופה בה צייר האמן וההשפעה שלה על יצירותיו והזרם באמנות הרלוונטיים לתקופתו.

אורלי פינקל, המורה לאמנות: "מדובר בתערוכה בה התלמידים מציגים ומביעים את עצמם ואת עבודתם. חשיפת היצירות המתבצעות בשעורי אמנות תורמת להעצמה".

מקדמים בריאות בבית ספר דורות- 

בית ספר דורות ערך בשבוע שעבר  פעילות רחבה שמטרתה קידום ועידוד אורח חיים בריא בקרב תלמידי בית הספר. בבית הספר פועלת לאורך השנה נבחרת של תלמידים שתפקידים לשמש כנאמני בריאות בהובלת רכזת החינוך הגופני והחברתי בבית הספר, דקלה פומרנץ. נאמני הבריאות העבירו לתלמידים פעילויות שכבתיות חווייתיות סביב נושאים הקשורים לבריאות כדוגמת פירמידת המזון והחשיבות הרבה שבשילוב צבעים שונים ומגוונים לתזונה היומיומית של התלמידים על ידי אכילת פירות וירקות מכל הסוגים. בנוסף עסקו התלמידים בפעילויות שונות לעידוד פעילות גופנית מעבר לשיעורי החינוך הגופני, כמו גם פעילות עם חברת SWITCH ACTIVE שהפעילו את התלמידים עם תחנות מלאות אדרנלין של תיפוף על כדורי פיזיו, מתחם טרמפולינות, מתחם קיק בוקס, מסלול מכשולים ומנהרות ועוד פעילויות שהוציאו את התלמידים מן השגרה ועודדו אותם להתעמל.

סדנת צבעים בהשראת תקופות קדומות בשבטי ישראל - 

 

תלמידי בית הספר שבטי ישראל חוו סדנה צבעונית וחגיגית לכבוד ט"ו בשבט ובסימן 70 שנים לציון קום מדינת ישראל. בסדנה שעסקה בנושאים של "צבעים מן הטבע", למדו התלמידים על צבעים בהשראת מקורות מן המקרא ומתקופות קדומות וכן שימוש בצמחיה ארצישראלית ובכך גם נערכה לתלמידים היכרות ולמידה סביב הנושא החוויתי. כך למשל, למדו התלמידים על אופן השימוש שנעשה בצבעים בתקופות העתיקות, על הפקת צבעים מצמחים ארצישראליים כמו רימון והיביסקוס, על הפקת צבעים ממינרלים שונים כמו אבקת כחל ואפילו כיצד להפיק צבעים מבעלי חיים כדוגמת החלזונות והכנימות. התלמידים המסוקרנים ראו כיצד מדריכי הסדנה מייצרים את צבע התכלת וצבע השני ואיך צובעים בדים באמצעות תבלינים כמו פפריקה אדומה, כורכום צהוב וסלק אדום עז. בהמשך, הכינו התלמידים יחד עם המדריכים איפור פנים מצמחים שונים של קצח, שמיר ועוד והתלמידים אף התאפרו והופתעו לגלות כיצד מפיקים איפור מצמחים אלו. הסדנה הסתיימה בפעילותם של התלמידים שצבעו מפיות וחולצות באמצעות צבעי בדים בטכניקות מעניינות שיצרו תצוגה מרשימה של צבעים.  

חולמים בגדול - פורום של מועצת התלמידים והנוער העירונית עסק בכוחם של בני נוער לחלום ולהוביל לשינוי -

ביום רביעי ה- 31.1, נערך פורום מעניין בו השתתפו נציגי מועצות בתי הספר מעירוני א', עירוני ב', עירוני ג', עירוני ה', אולפנת אורות מודיעין, יחד, מו"ר ואמי"ת בנות, בשיתוף מחלקת הנוער והצעירים ומועצת התלמידים והנוער העירונית. הנושא המרכזי בפורום היה הכוח של הנוער בכלל ושל מועצות התלמידים בפרט, בהובלת תהליכים, שינויים והשפעה בחברה. משתתפי הפורום עברו הרצאה מאת גל אלבז, יושבת ראש מועצת התלמידים לשעבר, בו היא העניקה השראה כאשר שיתפה את התלמידים על הפעילות שלה בעבר במועצה ואמרה כי "יש לנוער את הכוח לחלום בגדול". לאחר מכן, השתתפו הנציגים במעגלי שיח בהנחיית בוגרי מועצת התלמידים בהם שיתפו על המועצה שלהם בבתי הספר ועל תקוותם להוביל, לשפר ולשנות בדברים בבית הספר שבאחריותם.