צילום בשער: שוק האותיות בביה"ס ענבלים

ג'ונגל בביה"ס חוט השני

בבית הספר חוט השני נבנה חדר הרפתקאות וחקר המדמה ג'ונגל, ומשמש כמרחב למידה מרתק וייחודי, המאפשר לילדים למידה מגוונת, שונה וחווייתית. הפעילויות המתקיימות בג'ונגל משלבות יצירתיות, דמיון ומשחק, שהן מתכון ללמידה משמעותית המשלבת את כל החושים. המרחב הוא מקום צומח וכמו הג'ונגל עצמו יש בו אינסוף אפשרויות המאפשרות התנסויות בחוויית למידה שמוציאה אותם משגרת הלמידה המוכרת בכיתה ומחזקת את המיומנויות השונות, מעשירה את אוצר המילים והמושגים, מעוררת סקרנות, חשיבה, שיח וכמובן הנאה והנעה. ה"ג'ונגל" נבנה בעזרת אמצעי תפאורה העשויים מחומרים פשוטים. מדובר בעולם מדומה שבתוכו ה"חוקרים האמיצים" יוצאים למסע תוך כדי עבודה בצוות, שותפות וכבוד הדדי, המפתחים מיומנויות של קשרים בין אישיים. במרחב יש מספר רב של תחנות - מחילה, מפל, טוטם, עצים ועוד, שבהם התלמידים מתנסים בהרפתקאות בהם שולבו משימות המותאמות ליעדי משרד החינוך ותוכניות הלימודים מתחומי הקריאה, האזנה, דיבור, חשבון, כתיבה, מדע וחקר ותחומים רגשיים וחברתיים.  

מתוק בלב מעירוני ג' 

40 תלמידים  מחט"ב ביה"ס עירוני ג' ע"ש מוטה גור השתתפו השבוע בפעילות מרגשת של נתינה לזכרו של הנער גיל –עד שער ז"ל שנחטף ונרצח לפני שלוש שנים, יחד עם נפתלי פרנקל ואייל יפרח ז"ל. הרעיון לפרויקט ההנצחה נולד אצל הוריו של גיל-עד מתוך השראה מצוואתו הבלתי כתובה של גיל –עד שנהג לאפות עוגיות ביום הולדתו ולחלקן לאנשים שאינו מכיר, מתוך אמונה בערך עליו התחנך של אהבת חינם. כך בכל שנה ב-י"ט בטבת, יום הולדתו של גיל-עד, אופים עוגיות ברחבי הארץ ומחלקים לאנשים לזכרו של גיל-עד. בתיכון עירוני ג' בהובלת המורה, קרן תנעמי, הצטרפו לפרויקט היפה. בפרויקט בבית הספר השתתפו 40 תלמידים מכיתות חטיבת הביניים אשר אפו יחד עוגיות וחילקו לתלמידי כיתות ו' בבתי הספר היסודיים, אסיף, קשת ורמון. התלמידים הבוגרים שיתפו את הצעירים בסיפורו של גיל-עד ויחד עם המחנכות חילקו דף עם העוגיות ובו נכתב המסר "שנרבה תמיד באהבת חינם ואחדות בעם ישראל כולו". 

תלמידי א' בענבלים חגגו את סיום לימוד האותיות 

לפני כשבוע התכנסו 27 ילדי כיתה א' בבית הספר הצומח "ענבלים" לאירוע משותף עם ההורים  - "שוק אותיות". היוזמה החינוכית נולדה אצל מנהלת בית הספר, רויטל ישראל ומחנכת כיתה א', נועה עזו, שביקשו ליצור אירוע חגיגי לרגל סיום רכישת הידע והלימוד של האותיות בכיתה א' וכן רכישת הידע של לימוד הקריאה והכתיבה בכתב. האירוע נפתח בהופעה שביצעו התלמידים עם "שיר האותיות". לאחר מכן, הוצבו תחנות חווייתיות שהופעלו על ידי תלמידי כיתה ג' ו-ד'. כל תחנה הוקדשה לאות אחרת, סביבה יצרו פעילות מהנה. מנהלת בית הספר, רויטל ישראל סיכמה את יום זה כאשר הביעה תקווה כי לאור הצלחת היום, אירוע זה יהפוך לעניין של מסורת בבית הספר.

קמפוס הורים בבית ספר היובל

קהילת בית ספר היובל קיימה ביום שישי האחרון יום קמפוס ייחודי בסימן 70 שנה למדינת ישראל. ביום זה לקחו חלק התלמידים יחד עם ההורים שלהם ויחד עם הסבים והסבתות. האורחים המכובדים הגיעו במיוחד לבית הספר על מנת להרצות ולהעשיר את התלמידים בנושא התפתחות חברתית ,מדעית טכנולוגית ב-70 שנות מדינה. ההרצאות היו בשלל תחומים, החל מסיפור אישי של סבתא שסיפרה לילדים שנולדו במילניום השלישי על נושא החלוצים והקמת המדינה, סבא אחר הרצאה לתלמידים על הקיבוץ כהמצאה ישראלית ייחודית, הורה נוסף הסביר לתלמידים מהי חקלאות אורגנית כחול לבן וסיפר על ההמצאות הישראליות בארץ בכלל ובתחום התעשייה האווירית בפרט והורה אחר סיפר לתלמידים על "ספייס il" החללית הישראלית הראשונה שהוטסה לירח.