השירות הפסיכולוגי החינוכי במנהל חינוך בעירייה, פותח גם השנה סדנה לטיפוח מיומנויות חברתיות. הסדנה מיועדת לבני נוער וילדים בכיתות ד'-ט', המתמודדים עם קושי בהשתלבות חברתית שיכול לנבוע מסיבות שונות. הסדנה פועלת בעיר כבר 12 שנים, בהנחיית פסיכולוגיות מומחיות ומנוסות ומאפשרת למידה של כללי שיח, תרגול תגובות מותאמות במצבים שונים ותרגול סיטואציות חברתיות. הילדים המשתתפים מקבלים במהלך הסדנה כלים להבנת רגשות, שפת גוף, ניהול שיחה וגם נוגעים בסיטואציות חשובות כמו מהי חברות לעומת ניצול ועוד נושאים רגישים ומורכבים הנוגעים לפיתוח מיומנויות חברתיות חשובות.

ג'יין פרנקל, רכזת התכנית: "לאורך השנים בהן אני מרכזת את התכנית, אני מתרגשת כל פעם מחדש לראות ילדים שלפעמים חווים לראשונה שייכות לקבוצה, הכלה וביטחון בקשר עם האחר. המרחב הקבוצתי המוגן מאפשר להם לראות את עצמם אחרת וללמוד כלים והתנהגויות מקדמות חברות, אשר מסייעים להם להתמודד עם מצבים חברתיים מאתגרים."

התכנית הטיפולית כוללת מפגש היכרות וייעוץ אישי ללא עלות או התחייבות עם מנחות הקבוצה, על מנת לבחון את התאמת הילד לתכנית. הסדנה בתשלום ומורכבת מ-12 מפגשים שבועיים לפי קבוצות גיל וכן מפגש קבוצתי של הורי המשתתפים בסדנה.  לפרטים מלאים ניתן ליצור קשר בטלפון – 08-9262182.

צילום אילוסטרציה: Depositphotos