מאת: לימור בן שמחון

בית הספר היסודי "רמון" בשכונת המגינים בעיר, קרוי על שמו של האסטרונאוט אילן רמון ז"ל ועוסק רבות במורשתו של אילן, בערכים שבאו לידי ביטוי באישיותו ומקיים תכנית לימודים ייחודית בתחום האסטרונומיה. כחלק מפעילויות בית הספר, נוצר עם השנים קשר הדוק בין קהילת בית הספר לרונה רמון, אלמנתו. היום, קהילת בית הספר מרכינה ראשה בצער על לכתה של רונה בטרם עת ושולחת חיזוקים למשפחתה.

"תחושת השייכות והשותפות שאנו חשים כקהילה למשפחת רמון היא תחושה שקשה להסביר במילים", מספרת מנהלת בית הספר, נעמה דהאן, "תחושה שיש בה קירבה ואהבה, היכרות מתוך הלמידה המשמעותית על אילן רמון, ערכיו ומורשתו".

בכניסה לבית הספר, הציבו הבוקר שולחן, עם תמונתה של רונה רמון ז"ל, וציטוט דבריו המרגשים של נשיא המדינה - "אילן ואסף נגעו בשמיים, רונה נגעה לנו בלב. יהי זכרה ברוך"

 

בנוסף, הזמין היום צוות בית הספר, את התלמידים, לכתוב את רגשותיהם, מחשבותיהם, ולשלוח חיזוקים למשפחה שנותרה. את הכל יאגדו בצוות בית הספר למחברת מיוחדת. עוד מתוכנן במהלך היום מערך שיעור מיוחד עבור כל תלמידי בית הספר. 

בחודשים האחרונים נבנה בבית הספר מרחב למידה מיוחד שיהווה מרכז לאסטרונומיה וחלל ולמורשת אילן רמון ז"ל. אתמול בבוקר, עוד לפני היוודע דבר מותה של רונה, התכנסו כל תלמידי ומורי בית הספר והכריזו על פתיחת תחרות לקביעת שם למרכז החדש. בהמשך היום יצר בית הספר קשר עם עמותת רמון, בבקשה להזמין את רונה לפתיחה החגיגית של המרכז בחודש פברואר. "הבנו בין השורות, מתשובתם כי מצבה בכי רע, ואחר כך  רצו שמועות ברשת וכולנו כאן נשאנו תפילה כי אלה הן שמועות שווא." משתפת המנהלת נעמה, "אתמול, גם מצאנו באחד הארונות את ספר האורחים של ביה"ס ובו הקדשה של רונה, משנת 2003".  בהקדשה כתבה רונה: "תודה על הביקור הנפלא בבית הספר הראשון על שם אילן, גאווה וכבוד לפועלכם, הינכם דוגמה ומופת, עלו והצליחו""אנו משתתפים מעומק הלב בצער משפחת רמון ומבטיחים לבטא במרכז החדש את ערכי משפחת רמון ולהנציח את דמותה של רונה, שמייצגת עבורנו דוגמה לענווה וצניעות, משפחתיות, אהבה לצד קידום מצויינות, מנהיגות וראיית הטוב", נמסר מהנהלת ביה"ס.

יהי זכרה ברוך