צילום: דוברות העירייה

בתי הספר נפתחו מחדש לאחר כמעט חודשיים ובמודיעין מכבים רעות הגיעו קרוב ל-3,500 תלמידי שכבות א'-ג' בחזרה לספסל הלימודים. כמות זו מהווה  כ-64% מהתלמידים בשכבות אלו בעיר.

התחושה בבתי הספר היתה כי צוותי החינוך והתלמידים התגעגעו אלה לאלה לאחר השהייה הארוכה בבתים והלמידה מרחוק. בבתי הספר, תודרכו צוותי ההוראה, המנהלים והמורים, באשר לקבלתם של התלמידים בפן הרגשי, וצוותי החינוך חיכו לתלמידים כבר בשער בית הספר, חלקם עם שלטים גדולים ובלונים שהכינו קהילות בתי הספר המברכים את בואם של התלמידים.

בבתי הספר מתרגלים לשגרת לימודים חדשה בהתאם להנחיות משרד הבריאות, וניכר כי הושקעה מחשבה סביב העלאת המודעות של התלמידים  להנחיות שיש להקפיד עליהן באמצעות שילוט במסדרונות ובכיתות ועל ידי הקמת עמדות חיטוי בבתי הספר.

בתוך הכיתות ישבו התלמידים במרחקים של 2 מטרים האחד מן השני, ובהפסקות לראשונה הסתגלו לחבישת המסכות בעת המשחק עם חבריהם לכיתה איתם לא התראו במהלך תקופת הסגר הממושך.

בעירייה ציינו כי שיעור עובדי ההוראה שהגיעו לבתי הספר היסודיים אף הוא היה גבוהה ונאמד בכ- 90%. עוד נמסר כי ההערכה היא שככל שהזמן יחלוף ובמידה וקצב ההדבקות בנגיף הקורונה יוסיף לרדת, יגיעו יותר ויותר תלמידים לבתי הספר והחששות, המובנים, יתפוגגו.

חיים ביבס, ראש העיר: "העירייה, בהובלת מינהל החינוך, נערכה באופן הטוב ביותר להתאקלמותם של התלמידים מחדש בצל הקורונה, בפן הרגשי ובפן הבריאותי עליו אנו מקפידים בימים מורכבים אלו. אני מודה למנהלי בתי הספר, לצוותי החינוך והסיוע ולהנהגות ההורים על ההירתמות המשותפת לקראת חזרתם של בתי הספר ואני סומך על אנשי מערכת החינוך המצוינים שלנו שיעשו ככל יכולתם כדי שנשוב לשגרה באופן הטוב ביותר."
 

מויש לוי, סגן ראש העיר, מחזיק תיק החינוך: " זו עדיין לא חזרה לשגרה, ואפילו לא חזרה ללימודים מלאים, אבל זה צעד ראשון ומדורג בכיוון. אי אפשר היה שלא להתרגש למראה אלפי הילדים שחזרו היום לבתי הספר. אני שמח עבור כל אחת ואחד מהם. אי אפשר שלא להעריך ולהוקיר את המנהלים והצוות החינוכי שקיבלו באהבה ובגעגוע את הילדים חזרה לכיתות. מאחל שלא ירחק היום בו נוכל לחזור לשגרה וללימודים מלאים של כל תלמידי העיר."