צילומים: עירוני ד'

תלמידי בית ספר אורט עירוני ד' השתתפו השבוע בחדר בריחה מיוחד, במסגרת פרויקט יזמות לשכבה ט' הנקרא Isteam open vally. הפעילות הייתה מסעירה ומותחת במיוחד .סיפור המסגרת הוצג לתלמידים בסרטון פתיחה על מנהל בנק שנכלא בתוך חדר כספות, והמשימה היא לחלץ אותו בשלום בתוך 60 דקות.

התלמידים התחלקו לצוותי עבודה, כאשר כל קבוצה נדרשה לפתור מגוון של חידות יצירתיות הדורשות חשיבה מחוץ לקופסה, תושייה, יוזמה, מנהיגות וכמובן שיתוף פעולה, ועל כך יש ניקוד.

כאמור זו פעילות במסגרת Isteam open vally  למידה מבוססת פרויקטים (P.B.L) אשר מעניקה מענה, כלים ומיומנויות מעולמו של היזם ומעודדת חדשנות, חשיבה ביקורתית תוך שילוב תחומי למידה שונים כמו הנדסה, אמנות, מתמטיקה, מדעים ועוד. פרויקט זה נלמד בכיתות שכבה ט' על מנת לחשוף את התלמידים כבר בגיל צעיר ללמידה שונה ומתקדמת.

מנהלת חטיבת הביניים, נטע שטרנשיין מוסיפה כי: "במסגרת התוכנית אנו מעשירים ומעודדים תלמידים לתהליכים של חקר, מנהיגות, חשיבה יצירתית, העצמה אישית והעצמה קבוצתית  דרך התנסות חווייתית. הפעילות של חדרי בריחה מביאה לידי ביטוי מיומנויות אלו באופן חוויתי. באמצעות ארגזי הבריחה התלמידים לומדים לשים לב לפרטים קטנים, לפתור בעיות ולומדים גם להנהיג, לעבוד בצוות וליהנות מלמידה משמעותית"