צילום: דוברות עיריית מודיעין

בחודש דצמבר יציינו ברחבי הארץ את חודש המודעות להתמודדות עם תופעות השימוש בסמים ובאלכוהול בקרב בני ובנות נוער.  במודיעין מכבים רעות פיזרה העירייה ברחבי העיר שלטי רחוב המעבירים את המסר לומר "לא" להתנהגויות שבסיכון.

המחלקה לביטחון קהילתי באגף חברה נוער וצעירים בשיתוף עם מנהל החינוך בעירייה ומשרד החינוך שפ"י, יצרו תכנית פעילויות בנושא לשכבות הגיל כיתות ז'-י"ב, כאשר כל  שכבה קיבלה העשרה בתכנים וכלים מעשיים בהתאם לגיל המשתתפים.

בין הפעילויות - הצגות מעוררות חשיבה, הרצאות ושיח מעמיק בגובה העיניים לשכבות הגבוהות יותר. תלמידי שכבת י' לדוגמה נפגשים עם צוות ברמנים לשיח אינטראקטיבי על אלכוהול שבסופו יקבלו טיפים חשובים כיצד לבחור ולפעול טוב יותר כשנתקלים באלכוהול.

 ב-27.12, תתקיים גם הרצאה להורים, החשובים כמערך תומך ולשיתוף פעולה ויצירת שיח אמפתי ולא שיפוטי בגיל ההתבגרות. ההרצאה תועבר על ידי ד"ר רועי בן-מנחם. חוקר, מרצה ומומחה בתחומי חוכמת הרחוב ובני נוער במצבי סיכון ותספק כלים וטיפים להורים , על יצירת שיח עם הילדים וגבולות.

שמעון גואטה מחזיק התיק לביטחון קהילתי: "במסגרת החודש להתמודדות עם תופעת הסמים והאלכוהול בקרב בני הנוער, יצאנו בקמפיין נרחב בבתי הספר העל תיכוניים למיגור התופעה ע"י הבאת תכנים והרצאות שמדברות לבני הנוער בשפה שלהם ובגובה העיניים, בנוסף לפעילויות שמתקיימות בבתי הספר ע"י מדריכי המוגנות. כולי תקווה שנצליח להעביר את המסר ולמזער את התופעה השלילית של שתייה וצריכת סמים בקרב בני נוער."