צילום אילוסטרציה: Depositphotos

הרשות לביטחון קהילתי באגף חברה, נוער וצעירים תציין לאורך חודש פברואר את חודש הגלישה הבטוחה הלאומי, בשלל פעילויות מקוונות. כל הפעילויות בסימן "מתחברים על בטוח", עוסקות במרחבי הרשת בהם ילדים ובני נוער מתנהלים במיוחד בתקופת הקורונה, אשר עלולים לגרום למצבי מצוקה רגשיים ובריונות ברשת.

במהלך חודש פברואר תתקיים פעילות של שוטר קהילתי בזום לתלמידי כיתות ז' – ט', במהלכן יסביר מה כדאי להעלות ברשת, מהי עבירה פלילית ברשת, פעילות המשטרה בעבירות אלו, השלכות רישום פלילי והצגת מוקד 105, אשר מטפל בעבירות ברשת.

בנוסף, תתקיים הרצאה להורים ולצוותים חינוכיים במסגרתה יינתנו כלים לשימוש נכון ברשת, והסברים על פעילות מוקד 105, המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת הפועל 24 שעות ביממה. עוד ישתתפו ההורים והצוותים החינוכיים בהרצאתה המטלטלת של לילך מזרחי אמו של דודאל מזרחי, שהתאבד כתוצאה מחרם שנעשה עליו ברשתות החברתיות. לילך תיתן כלים לנורות אזהרה בקרב ההורים והצוותים החינוכיים, שיש לשים לב אצל הילדים.

אילן בן סעדון, סגן רה"ע ומחזיק תיק ביטחון קהילתי: "הרבה הורים לא נמצאים עם הילדים ברוב שעות היום. הורות זו לא אינטואיציה וצריך לרכוש ידע וכלים ולהבין את משמעות הגיל. חשוב לנו לייצר ולשמור על ערוץ תקשורת פתוח עם הילד כדי שידע שהם לצדו ולא יירתע מלבקש עזרה. פעם ההורים היו יותר נוכחים הייתה אפשרות לבדוק מי החברים, היכן הם מסתובבים, להיות ערים למצוקות שלהם כל פעם. היום, במיוחד בעידן האינטרנט, הילדים מאוד חשופים ומחוברים לכל דבר, ולאו דווקא לדברים חיוביים. אני פונה אל ההורים שהם החוליה החשובה ביותר, להיות ערים ונוכחים בחייו של הנער או הנערה."

הרישום להרצאות בקישור - https://forms.gle/y6nC5d4DXKcCPxCy7