צילום אילוסטרציה: Depositphotos

חודש המאבק בסמים ואלכוהול החל ובמערכת החינוך בעיר קיימו הרצאות בזום לכל תלמידי כיתות י"ב בעיר עם המרצה עו"ד אלה שוורצמן בנושא - 'אלכוהול- למה כן ? למה לא!'".

את ההרצאות הובילה המחלקה לביטחון קהילתי באגף חברה נוער וצעירים  בשיתוף עם מנהל החינוך העירוני ומחלקת שפ"י במשרד החינוך.

בהמשך השנה, במהלך חודשים נובמבר –דצמבר, יזכו גם תלמידי השכבות ז' – י"א להאזין להרצאות הקשורות למניעת התנהגויות סיכון תוך דגש על בריונות ברשת, מיניות ,אלימות ,סמים ואלכוהול.

בין השאר יאזינו התלמידים להרצאה של עורכת הדין אלה שוורצמן, הכוללת  תשובות לשאלות חשובות רבות אשר כל אחד מהתלמידים צריך לדעת, אילו סוגי אלכוהול קיימים ומהם ההבדלים בניהם, מהי המשמעות של השתתפות בתגרה בזמן שאנו מצויים תחת השפעת אלכוהול, מהי משמעותם של סעיפי החוק בכל הקשור לעידוד, שידול או מכירת אלכוהול לקטינים ועוד שאלות חשובות.

המפגשים  מלווים  בסרטונים, וההרצאה מדגישה את המודעות לעונשים הקבועים בחוק ולמסר החשוב של הימנעות מצריכת אלכוהול בגיל הנעורים.

אילן בן סעדון סגן ראש העיר ומחזיק תיק ביטחון קהילתי: "המאבק העיקש בנגע הסמים, האלכוהול והבריונות ברשת מבוצע על ידינו כל השנה ובקרב כל שכבות הגיל. נוסיף לשקוד על הרחבת פרויקטים קיימים והוספת פרויקטים חדשים, אשר יש בכוחם לשמור על בני הנוער היקרים שלנו. השנה, אנו שמים דגש מיוחד על תופעה מסוכנת וחמורה והיא בריונות הרשת אשר לצערנו הרב, תופסת עוד ועוד תאוצה. מדובר בתופעה אשר יכולה להוות מדרון חלקלק למקרי קיצון בקרב בני הנוער ולכן, אנו פועלים בכל כוחנו למיגורה. כאן המקום לבקש בכל לשון של בקשה, מכל נערה ונער בעיר אשר נחשפו למקרי 'שיימינג', בריונות ולכל מקרי קיצון אחר – שתפו אותנו, אנחנו כאן בדיוק בשביל זה. אני באופן אישי זמין לכל נער ונערה 24/7. כמו כן אני פונה להורים ומבקש פקחו עין, היו ערניים, וקיימו שיח עם ילדכם על התופעה והשלכותיה. אנו רואים חשיבות עליונה לספק לבני הנוער המצוין שלנו את כל המידע על הסכנות הכרוכות בהתנהגויות סיכון וזאת לצד הענקת כלים חשובים להורים. אנחנו נוסיף לשקוד על הרחבת פרויקטים קיימים והוספת פרויקטים חדשים, אשר יש בכוחם לשמור על בני הנוער היקרים שלנו."