מאת: מערכת מודיעינט

לרגל ציון חודש המאבק באלימות, סמים ואלכוהול, תקיים העירייה תכנית פעילויות עירונית לתלמידי בתי הספר העל יסודיים בעיר. התוכנית, אותה מפיקה הרשות העירונית לביטחון קהילתי בשיתוף עם מנהל החינוך ושפ"י ומשרד החינוך כוללת הרצאות, הצגות ומופעים באולם עינן, כאשר כל שכבת גיל זוכה לפעילות המותאמת לה ולמאפיינים המתאימים לבני נוער בגילאים אלה.

במסגרת הפעילות יצפו תלמידי כיתות ז' בעיר במופע "עד להודעה חדשה", הצגה של "תיאטרון השעה " העוסקת בשיימינג בקרב בני הנוער, לחץ חברתי הגורם להתנהגויות סיכון  בקרב  בני הנוער  וכלים להתמודדות עם התופעה.

תלמידי כיתה ח' יצפו במופע "משקה משקר" העוסק בתופעת שתיית אלכוהול בקרב בני נוער, דרך סיטואציות מחיי התלמידים ביום יום.

תלמידי כיתות ט' יצפו בהצגה "שובר מסך" של תיאטרון נוער לנוער מ"על הבמה", ההצגה מתארת את  בעיית שתיית האלכוהול מנקודת מבטם של בני הנוער ונוגעת בהיבטים של הרעלת אלכוהול תסמינים וטיפול ושיח עם התלמידים.

תלמידי שכבת י' ישמעו הרצאה של "דור האלכוהול " צוות הברמנים לשעבר המייצרים שיח אינטראקטיבי בגובה העיניים עם בני הנוער על אלכוהול.  

לתלמידי כיתות י"א תתקיים ההרצאה של רן בראון, העוסקת בסיבות  של התלות במסכים, הקשר בין רשתות חברתיות לדימוי גוף, בדידות, דיכאון ושימוש בסמים, החומרים הממכרים הרבים שנמצאים סביבם ומנסים ללכוד את תשומת ליבם, הכוח הלא מודע של לחץ חברתי וכיצד ניתן לעמוד בפניו וכיצד הם יכולים לגדול ולהיות הגרסה הטובה ביותר של עצמם ללא תלות בחומרים חיצוניים.

תלמידי שכבת  י"ב ישמעו את  הרצאתו של דורון הרמן, ראש דסק הפלילים של ערוץ 13 על "הצד האפל של הרשת". במסגרת ההרצאה ייחשפו התלמידים לסכנות של סחיטה מינית ברשת, גניבת זהויות, יצירת זהויות בדויות ועוד.

בנוסף להרצאות והמופעים שניתנים לתלמידים, תתקיים הרצאה מרתקת להורים שתעסוק בתופעת שתיית האלכוהול בקרב בני הנוער עם עו"ד אלה שוורצמן ב-27.11 במרכז הרב תחומי.

מיטל אשור מנהלת הרשות לביטחון קהילתי וד"ר ליזי שמעוני הרשקוביץ מנהלת המחלקה לחינוך על יסודי מציינות כי במהלך חודשים אלו  כ- 10,000 תלמידים מכיתות ז' עד י"ב יצפו בהצגות ובהרצאות המגבירות את המודעות של תלמידים וההורים לסכנות בשימוש לרעה בסמים ובאלכוהול ולשינוי התנהגותי אחראי ובטוח. בנוסף, נושאים אלו יהיו על סדר יומם של המנהלים, צוותי החינוך בביה"ס ובשיח עירוני הכולל את כלל הגורמים  המעורבים.

אילן בן סעדון סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרשות לביטחון קהילתי: "אנו רואים חשיבות עליונה לספק לבני הנוער המצוין שלנו את כל המידע על הסכנות ותופעות הלוואי הכרוכות בהתנהגויות סיכון וזו לצד הענקת כלים חשובים להורים היקרים. המאבק העיקש בנגע הסמים, האלכוהול והבריונות ברשת מבוצע על ידנו במהלך 365 ימים בשנה ובקרב כל שכבות הגיל. יחד עם ראש העיר חיים ביבס ויחד עם גורמי המקצוע, נוסיף לשקוד על הרחבת פרויקטים קיימים והוספת פרויקטים חדשים, אשר יש בכוחם לשמור על בני הנוער היקרים שלנו".