מאת: גיא גפן

אולגה בן אבי, מחנכת בתיכון עירוני א' בעיר, שזכתה בתואר "המורה של המדינה" לשנת 2019 , הגדילה לעשות והעניקה את הפרס שקיבלה ממפעל הפיס בסך 15 אלף ש"ח לעמותת "אתגרים", המארגנת פעילויות של ספורט אתגרי לילדים ולאנשים בוגרים עם מוגבלויות פיזיות או קוגניטיביות.

בן אבי נימקה את הבחירה ב"אתגרים": "ילדים אלה לא הולכים בדרך כלל לחוגי ספורט, וזו פעילות שלא עשו כמותה בעבר"

בעמותה ארגנו סדנת שיט בסירות מפרש לתלמידיה של בן אבי מהתיכון במודיעין, שחלקם ילדים עם צרכים מיוחדים. במסגרת הסדנה זכו התלמידים בשלושה מפגשים, כאשר כל מפגש ארך כ-3 שעות וכלל בין היתר שיחת פתיחה, הסבר על הפעילות וכללי הבטיחות והפלגה בסירות מפרש. הילדים סיפרו בהתרגשות כי נהנו במיוחד להפעיל את הסירות.


אולגה בן אבי, בת 48, מורה למתמטיקה, ראש תחום המתמטיקה בחטיבת הביניים ורכזת מסלול ייחודי למחוננים ועמ"ט בתיכון עירוני א' במודיעין, זכתה בתואר 'המורה של המדינה'  לפני כחצי שנה מבין אלפי מועמדים יחד עם עוד חמישה מחנכים אחרים. בן אבי מלמדת בתיכון כבר 11 שנים ועלתה לישראל מבריה"מ לשעבר ב-1991.

בין הנימוקים לבחירתה של בן אבי היו כי "הפכה מקצוע מאתגר כמתמטיקה לכזה שאהוב ע"י הילדים,  וכן שדורות רבים של תלמידים זוכרים אותה גם לאחר שסיימו את לימודיהם כמחנכת ומורה מקצועית".


המורה המצטיינת ממודיעין סיפרה על ההתרגשות הרבה של התלמידים: "הם חיכו זמן רב להגיע לפעילות. גם בבית הספר יש פעילויות בהן משולבים תלמידי כיתות חינוך מיוחד ושני הצדדים מרוויחים מכך. התלמידים שלנו צריכים להרחיב את הלב ולקבל את האחר, זה גם יהפוך אותם לאזרחים טובים יותר, והצד השני מקבל תחושת שייכות".