ביום רביעי האחרון נערך ביקור של נציגי הנהגת ההורים העירונית במטבחי חברת "לאנץ' טיים", החברה המספקת את ארוחות הצהריים של צהרוני עמותת סחלבים.

בביקור נכחו יו"ר הנהגת ההורים, אמציה דויטש, סיו"ר ההנהגה, יוני זילפה, נציגי בית ספר "שיבולים", יו"ר הנהגת ההורים, גיתאי רוזנפלד, ויואב סין-מליה, מנהלת אגף הגיל הרך והתפתחות הילד בעמותת סחלבים, ענבל זרקון, מנהלות צהרונים ופדגוגיה, רונית עיני ואירית אהרון, והשף שמואל מולדובן, תברואן מוסמך אשר מומחה לבטיחות מזון, המשמש כבקר המזון של עמותת סחלבים מול חברת לאנץ' טיים. את פני המבקרים קיבל מנכ"ל החברה, אלי מלכה.

הביקור נפתח בסיור במחסני החברה, שם מלכה הציג בפני אורחיו את שיטת האחסנה במקום, הכוללת מחסנים יבשים ומקררים. מלכה הציג את ההפרדה הנעשית בין המוצרים השונים, לרבות הפרדה מיוחדת עבור מוצרים שאינם מכילים גלוטן. מלכה עדכן את הנוכחים כי לאחרונה קיבלה החברה אישור להכין ארוחות ללא גלוטן (עד כה היו בארץ רק שני מקומות בעלי היתר הכנת אוכל ללא גלוטן).

מלכה ציין כי בנוסף לארוחות ללא גלוטן, בתפריט חלו מספר שיפורים ובהם: הקפדה של שילוב פחמימות מלאות עם פחמימות רגילות, ארוחות טבעוניות המכילות מוצרים כגון קציצות קינואה וקציצות עדשים ועידוד הילדים לאכול מגוון ירקות ופירות מידי יום.

בהמשך הסיור הגיעו המבקרים למטבח ולמדו מקרוב כיצד מנפים את האורז ושוטפים את הירקות והפירות, וכמובן על שיטות הבישול של המנות החמות וההקפדה על איכות חומרי הגלם. מלכה ציין כי מטבחי החברה נחשבים למתקדמים מסוגם והדגיש כי הם נמצאים תחת פיקוח משרד הבריאות ופועלים על פי תווי תקן ISO 9001-2000 HACCP.

עוד נמסר בסיור כי החברה מייצרת את האוכל בשיטת "בשל – והגש", כאשר בשיטה זו האוכל מבושל בשעות הבוקר, שעות ספורות לפני ההגשה. הארוחות מובלות בצידניות מיוחדות, המבטיחות שמנות האוכל יגיעו חמות וטריות לצהרונים במכלי מזון מאושרים מפלסטיק, בעלי תו תקן מחמיר במיוחד. עוד ציין מלכה כי המנות הינן מנות לא מעובדות, בתפריט ביתי מלא בכל ימי פעילות הצהרונים, וכי המזון המיוצר הינו מזון מופחת נתרן ושמנים, בהתאם להמלצות משרד הבריאות ותחת פיקוחה של תזונאית החברה, התזונאית הקלינית יעל דרור.