צילום: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות

הלימודים הפיזיים במוסדות החינוך במודיעין מכבים רעות לא יחודשו השבוע. כך עולה מהמתווה החדש שאישרה הממשלה. היות והעיר מוגדרת בצבע כתום ובציון 6.8 על פי מודל הרמזור (נכון ליום שלישי 9.2), לא ייפתחו מוסדות החינוך, והלמידה תמשיך מרחוק עבור תלמידי בית הספר והגנים בעיר.


ציון העיר יתעדכן על ידי משרד הבריאות מדי יום רביעי. כלומר- ביום רביעי ה- 17.2, יתעדכן שוב הציון של מודיעין על פי מודל הרמזור ונוכל לדעת האם ייפתחו שערי מוסדות החינוך בעיר.


אם תמשיך העיר להיות מוגדרת בצבע כתום, אך בציון 6.5 ומטה, יוכלו הלימודים הפיזיים לחזור, בשילוב עם נתון מכריע נוסף - והוא אחוז המתחסנים בקרב גילאי 50 ומעלה. מדובר על 70 אחוז מתחסנים לפחות בקרב גילאים אלו אשר חוסנו כבר במנת החיסון השנייה, ושעבר לפחות שבוע מאז קיבלו את החיסון השני. בהקשר זה מדגישים בעירייה, כי אחוז התושבים המתחסנים בקרב בני 50 ומעלה בעיר עומד כבר היום על 87%, כך שהמאבק האמיתי כרגע הוא בעיקר בהורדת רמת התחלואה בעיר.


חשוב לציין כי בערים מתחת ל-200 אלף תושבים, אין חשיבות לצבעי הרמזור בחלוקה לשכונות על פי המתווה, אלא רק לצבע הכללי של העיר, והוא הקובע האם מערכת החינוך תיפתח או לא. 


במנהל החינוך מביעים אופטימיות זהירה ומציינים כי נראה שבימים האחרונים ישנה מגמת ירידה בתחלואה בעיר, לצד עלייה מתמדת באחוז המתחסנים. עד שהלימודים הפיזיים יתחדשו, נערכים כעת מוסדות החינוך לקיום מפגשים חוץ כיתתיים באוויר הפתוח, תוך דגש על שיח רגשי והידוק קשרים חברתיים אשר חשובים כל כך בתקופה זו.

ראש העיר, חיים ביבס: "אני שמח שלראשונה יש משקל מכריע וראוי לצבע העיר, והתייחסות דיפרנציאלית לתחלואה ולאחוז המתחסנים בכל רשות. אל לנו להיות פזיזים ולפתוח את מוסדות החינוך במצב בו התחלואה עדיין גבוהה, ועלינו לעשות את כל המאמצים בשביל להוריד אותה וללכת להתחסן כמה שיותר מהר. אין לי ספק שאם נעשה זאת, נראה כבר בשבוע הבא מגמה חיובית שתבשר גם על פתיחת מוסדות החינוך. זה תלוי רק בנו."