היום, ראשון 2.9, נפתחו שערי בתי הספר והגנים ברחבי העיר ובכך סימנו את פתיחת שנת הלימודים תשע"ט. 27,683 תלמידים וילדי גנים ילמדו השנה במערכת החינוך העירונית וכמדי שנה, נערך סיור של ראש העיר, חיים ביבס יחד עם ראש מינהל חינוך, בתיה שוכן –אורבוך, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, מויש לוי, יו"ר הנהגת הורים העירוני, אמציה דויטש, יו"ר ועד הגנים העירוני, חנן קלחמן לוינסקי, מנכ"ל העירייה, יורם כרמון ומנהלי אגפים נוספים. הסיור התקיים בכמה מוסדות חינוך בעיר על מנת לברכם לרגל השנה החדשה ולחנוך את המבנים החדשים במוסדות החינוך, שעבודותיהם הושלמו במהלך חופשת הקיץ.

בבית הספר הממ"ד במשואת נריה קיבלו את פני האורחים מקהלת משואת נריה, מנהלת בית הספר רות סירי  ויו"ר הנהגת ההורים אבינועם ינאי. המבנה החדש של בית הספר נחנך היום, ובו שש כיתות ואולם רב שימושי. דיירי המתחם החדש יהיו תלמידי כיתות א' וב'.

משם עבר הסיור לשכונת הציפורים, שם נפתחו שלושה גני ילדים חדשים, הילדים הקטנים היו נרגשים לקראת תחילת שנת הלימודים וכפי הנראה גם ההורים היו לא פחות נרגשים מילדיהם.

התחנה הבאה היתה בבית הספר חוט השני, שם הגיעו האורחים הישר להפסקה פעילה. לאחר מכן הגיעו כולם לבית החינוך "הכרמים" שגם תלמידיו חנכו השבוע את המבנה החדש של בית הספר. המבנה החדש מכיל שש כיתות, שתי מעבדות ומרחב למידה. דיירי המבנה החדש הם תלמידי שכבה א' שילמדו בקומה הראשונה. השכנים מלמעלה יהיו תלמידי שכבה ו' אשר בנוסף ללימודיהם ילוו את תלמידי כיתות א' בשנת לימודיהם הראשונה. את פני האורחים מהעירייה קיבלו תלמידי כיתות א' ו-ו', מנהלת בית הספר רוזי ברקוביץ, מורות בית הספר ויו"ר הנהגת ההורים הילה אברג'ל. טקס חנוכת בית הספר כלל שיר וריקוד וברכות לכל עבר.

לאחר מכן הגיעו המסיירים לבית הספר העל יסודי עירוני ג' ע"ש מוטה גור לאירוע תחילת השנה של החטיבה העליונה, בהובלת מנהל בית הספר, דודו שרבי. הטקס נערך באולם הספורט של בית הספר והתקיים באווירה צבעונית, כאשר השמיניסטים של עירוני ג' חגגו את תחילת שנתם האחרונה במערכת החינוך, והגיעו לבושים בצבעי הרמזור - אדום צהוב וירוק שבלטו על רקע החולצות הלבנות החגיגיות של יתר תלמידי עירוני ג'.

חלקו האחרון של הסיור נערך בבית הספר העל יסודי עירוני א' שם בחנו הנוכחים את התקדמות העבודות להקמת מרכז ומשכן לאומנויות ולמדעים. הכוללות בניית שש כיתות למגמות בתחומי אמנות ומדעים וכן, אודיטוריום שיכיל כ-300 מקומות ישיבה.

והיו גם מי שהתחילו את שנת הלימודים כבר ביום שישי, כאשר רשת אמי"ת חנכה את מבני בתי הספר החדשים של אמי"ת בנים ואמי"ת בנות, שהתחדשו גם במנהלים חדשים - ליאור הלוי וליאת וגשל, שני מבנים, אחד לכל בית ספר המכילים כל אחד מהם שש כיתות ושני חדרי ספח, מרחב לימודי וחדרי לימוד פרטניים ואודיטוריום חדש.

צילומים: דוברות עיריית מודיעין מכבים רעות