צילום: ארכיון מודיעינט | דוברות עירייית מודיעין

בצל הסגר המהודק שהתחיל ביום שישי 8.1 יש גם בשורות טובות והשבוע התחילו צוותי חינוך להתחסן כנגד נגיף הקורונה בתקווה כי שנת הלימודים הבאה תתקיים בשגרה המוכרת. צעד נוסף שמייחל לשגרה זו, הוא כמובן הרישום למוסדות החינוך לשנת תשפ"ב שיחל ביום חמישי 14.1 באתר העירייה.

ממינהל החינוך בעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בשנה שעברה הורחבו אפשרויות הבחירה המבוקרת ברישום לגני החובה ולכיתות א' בבתי הספר היסודיים וכעת ייושם מנגנון הבחירה המבוקרת גם בתהליך הרישום לתלמידי כיתות ז'.

עוד  נמסר מהעירייה כי הרחבת אפשרויות הבחירה המבוקרת היא תוצר של מהלך אסטרטגי מקיף, שמטרתו היא לאפשר להורים לבקש את מוסדות החינוך בהם הם מעדיפים שילדיהם ילמדו בבית הספר היסודי, במתחם גני חובה ועתה גם בחטיבות הביניים, תוך מתן שוויון הזדמנויות לכלל אוכלוסיית ההורים. חלק משלב הבחירה המבוקרת הינו בחירה בין מוסד באזור המגורים או בשיוך על פי עקרון הרצפים ("עוגן") לבין בחירה מכלל המוסדות המצויים ברחבי העיר. בהקשר זה מדגישים במנהל החינוך, כי מדובר בבחירה מבוקרת שבה מנגנון ויסות עירוני יופעל במידה שלא יהיה ניתן לאפשר לכולם את העדיפות הראשונה בה יבחרו. מנגנון הוויסות יתחשב במרחק מהמוסד החינוכי, ולאחר מכן בשיקולים פדגוגיים, משפחתיים ואחרים, במקרים מסוימים תיערך הגרלה.

מויש לוי, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך: "תהליך הרישום הוא פרי עבודה מאומצת של חודשים רבים שנעשה ע"י מינהל החינוך. בכל שנה אנו מנסים להשתפר ולתת שירות טוב יותר, כאשר השנה שוב ניתן לבצע את כל תהליך הרישום באתר, מבלי להגיע לעירייה. אני רוצה לאחל לכולנו ששנת הלימודים תשפ"ב תתאפיין בחזרה לשגרה מבורכת, ושתהיה שנה מלאה בבריאות, הצלחה והנאה".

הרישום יתבצע באופן מקוון, בין התאריכים 14 בינואר עד 3 בפברואר 2021 באתר העירייה.

הרישום יהיה לכל שכבות הגיל החל מגיל 3 ועד כיתה י"ב. פרטים מלאים לגבי כל שכבת גיל וסוגי מוסדות, ניתן למצוא בחוברת הנגשת המידע בלשונית חינוך והשכלה.