בשבוע שעבר התקיים טקס החתימה על הסכם השכר החדש למורים בחטיבה העליונה. ההסכם הגיע לאחר שנה של מאבק ממושך שלווה בעיצומים ובשביתות כלליות ולפי אזורים גאוגרפיים. ההסכם מציג שיפור משמעותי בתנאי ההעסקה של המורים והחתימה עליו הגיעה בעקבות התחייבות משרד החינוך להעניק שיפוי מלא בגין הסכמי השכר. השתתפו בטקס החותמים על ההסכם - עופר בן אליעזר, ראש ועדת הסכמי שכר במרכז השלטון המקומי, וחגית מגן ראש מינהל הסכמי עבודה ושכר מרכז השלטון המקומי – חתמו על ההסכם יחד עם שר החינוך נפתלי בנט, שר האוצר משה כחלון, רן ארז יו"ר ארגון המורים, שמואל אבואב מנכ"ל משרד החינוך וערן יעקב, הממונה על השכר באוצר.

במסגרת ההסכם הוחלט על עליית שכרם של המורים המתחילים לכ-8000 ₪, ועל תוספת של כ-1700₪, במצטבר מההסכם הקודם, לשכר המנהלים במספר פעימות. הוסכם על תוספת של כ-800 ₪, גם היא במצטבר מההסכם הקודם, לשכר כלל המורים במספר פעימות החל מהחודש הקרוב, ועל מענק חד פעמי בסך 1000 ₪.

בנוסף אושרה תוספת של שלושה בעלי תפקידים בחטיבה העליונה, והגמול האחוזי המקסימלי ליועצות יועלה מ-9% ל-12% במספר פעימות. תקרת גמולי ההשתלמות המקסימלית תעלה מ-18 ל-19 יחידות, כדי להרחיב את הפיתוח המקצועי של המורים, וההקצאה לקרן קידום מקצועי תגדל ב-2 מיליון ₪.

בסעיף נוסף בהסכם אושרה הגדלת הסיוע למורים במצבי חירום. 12 מיליון ₪ יוקצו במספר פעימות לקרן ההלוואות, קרן המצוקה וקרן ימי המחלה של עובדי ההוראה.

מדובר בהישג חשוב ששם קץ למאבק על גבם של התלמידים בארץ, ונוסף להסכמות הספציפיות, התחייבו החותמים לשקט תעשייתי בארבע השנים הקרובות.

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, בירך על החתימה: "הרשויות המקומיות החליטו לשים קץ למאבקי הכוח על חשבונם של התלמידים. אין דבר שחשוב יותר מחינוך, ולכן השלטון המקומי משקיע במורים – ההון האנושי החשוב ביותר, שמעצב את פני החברה ודור העתיד במדינה שלנו. היום נחתם הסכם חדש ומשמעותי לעובדי ההוראה בחטיבות העליונות, שיביא לשיפור במעמד המורה בישראל, ויסיים את המאבקים על גבם של התלמידים".