תכנית בית הספר של החופש הגדול תפעל בשלושת השבועות הראשונים של חודש יולי, בימים ראשון עד חמישי, בין התאריכים 3 ביולי עד 21 ביולי. החל מה-24.7 ועד 11.8 תפעיל עמותת סחלבים קייטנות המשך, סדנאות העשרה ומחנות ספורט חווייתיים.

שעות הפעילות בבתי הספר יהיו משעה 8:00 בבוקר ועד 13:00. בגני הילדים ובחט"צים משעה 7:30 עד 13:00. העלות של התכנית נקבעת על ידי משרד החינוך בהתאם למדד החברתי כלכלי (סוציו-אקונומי) של הרשות, ובמודיעין מכבים רעות מדובר על 450 ₪ (בכפוף למימון משרד החינוך). הורי הגנים וכיתות א'-ג' המעוניינים בכך, יוכלו להאריך את יום הלימודים עד השעה 16:30 על ידי רישום לצהרון בתוספת של 675 ₪ כולל ארוחת צהריים.

מעיריית מודיעין נמסר כי הילדים ייהנו מתוכנית מגוונת המשלבת בין מערך ההתפתחות והצמיחה של התלמידים לבין פעילות חווייתית והתנסותית דרך למידה משמעותית ומהנה. הילדים יעסקו בתכנים ערכיים, איכותיים ומבוקרים, ויתנסו בטיפוח יכולות בתחומי העשרה, ספורט, חינוך סביבתי, מעורבות חברתית ועוד, כל זאת כחלק משמירה על רצף חינוכי וצמצום פערים.


הרישום לתכנית בית הספר והגנים של החופש הגדול וכן לקייטנות ההמשך מתבצע באתר עמותת סחלבים עד לתאריך 14.6.22. תושבים חדשים, שביצעו רישום לשנה"ל הבאה, יוכלו גם הם להירשם, כאשר שיבוץ הילדים יעשה בסוף חודש יוני, על בסיס מקום פנוי.


במנהל החינוך מדגישים כי התלמידים ישובצו למסגרות החינוכיות שבהן למדו בשנת הלימודים הנוכחית, על מנת לשמור על הרצף הלימודי. בנוסף, נמסר מהעיריה, משקיעה העירייה מאמצים רבים בגיוס כוח אדם מתוך המערכת – מורים, גננות, סייעות ועובדי צהרונים.

עם תום התכנית תפעיל עמותת 'סחלבים' מגוון קייטנות המשך, סדנאות העשרה ומחנות ספורט חווייתיים ברחבי העיר עד לתאריך 11.8.22. בין היתר יוכלו הילדים ליהנות במהלך הקיץ מקייטנת ספורט, מחול, אילוף כלבים, מדעים, אומנויות, מבוכים ודרקונים, אנגלית, אומנויות הבמה וממגוון רחב של מחנות ספורט מקצועיים.