היום, שלישי, 12.3.19,  בין השעות 12:00-10:00 יערך תרגיל התגוננות בכל מוסדות החינוך ברחבי הארץ ובכלל זה גם במודיעין מכבים רעות. כחלק מההיערכות הלאומית למצבי חירום התרגיל יבוצע השנה במתווה של רעידת אדמה בזמן שהילדים בכיתות ויבחן את מוכנות בתי הספר וגני הילדים.

התרגיל אותו מארגנים פיקוד העורף ומשרד החינוך הוא נקודת שיא במסגרת תוכנית העבודה השנתית במסגרתה מתרגלים בתי הספר וגני הילדים לאורך כל שנת הלימודים מתווים שונים של מצבי חירום כגון: ירי טילים – כניסה למרחבים מוגנים, רעידת אדמה, שריפה, אירועי טרור, חפץ חשוד ועוד.

לתרגיל קדם תרגיל נוסף שנערךהשבוע, במהלכו תירגלו התלמידים למידה מתוקשבת. תרגיל זה בא לדמות לימודים בעת חירום, כאשר על פי הנחיות פיקוד העורף לא ניתן יהיה ללמוד באופן מרוכז בבתי הספר. במהלך התרגולת הזו העבירו המורים בבתי הספר השונים משימות לתלמידיהם באמצעות אתר בית הספר. התלמידים פעלו בהתאם למשימות שניתנו להם ובתום הזמן שהוקצב להם למשימה הם שלחו באמצעות האתר את תשובתם למורה.

"לאחרונה נוכחנו לראות ולשמוע על אירועי רעידת אדמה וצונאמי ברחבי העולם, מה שמחייב גם אותנו להיות נכונים וערוכים לכל תרחיש מסוג זה", כך מסרו מפיקוד העורף באיגרת מיוחדת אשר הופצה להורי התלמידים דרך בתי הספר. "מוכנות גבוהה של מערכת החינוך לחירום מהווה נדבך חשוב ומשמעותי בהכנת האוכלוסייה ובחוסנה של החברה הישראלית במצבי החירום השונים. הצלחת התרגיל טמונה בשיתוף הפעולה המלא של ילדיכם ובסיוע שלכם."

עוד נמסר מפיקוד העורף :"אנא שוחחו עם ילדיכם על התרגיל, כדי שיבינו ויפנימו את חשיבות ההיערכות בשגרה למצבי חירום. עם זאת, חשוב להסביר לצעירים שבילדים שמדובר בתרגיל ולא במצב חירום הכרוך בסכנה."