צילומים באדיבות מועצת הנוער העירונית

כבר שנים שתושבי הדרום בכלל ועוטף עזה במיוחד, סובלים מהטרור בסביבתם. מתעוררים לצלילי אזעקות, מבלים לילות שלמים בחדרי הממ"ד וצופים בשדות הבוערים סביב כתוצאה מטרור העפיפונים והאש. השבוע, החליטו בני הנוער המתגוררים בעוטף שנמאס להם מהשתיקה ומהאדישות למצבם ויצאו בקריאה נרגשת לכל התלמידים בישראל - "אנחנו, בני הנוער ברחבי ישראל ונמאס לנו לשתוק!" כתבו בקמפיין שהעלו ברשת החברתית. "ב-6 בנובמבר, כל בני הנוער בישראל יגיעו בחולצה שחורה לבית הספר, יצטלמו עם שלט תמיכה ויעלו לרשתות החברתיות עם ההאשטג #דרום_שחור ".

מועצת התלמידים והנוער הארצית הצטרפה לילדי העוטף וקראה לתלמידים ברחבי ישראל להגיע לבתי הספר היום (ג' 6.11), כשהם לבושים בשחור, לאות הזדהות עם מצבם של ילדי עוטף עזה. מטרת הקמפיין היא להעלות את המודעות למצב בקרב בני הנוער, ליצור שיח, להזדהות עם כאבם ולחזק את תושבי הדרום.  הקמפיין #דרוםשחור לווה בפוסטים, טורי דיעה ותמונות של בני ובנות נוער שמתמודדים עם המצב ובחרו לחלוק את תחושותיהם עם שאר בני הנוער בארץ. 

תלמידי מודיעין נענו גם הם לקריאה והגיעו היום לבתי הספר כשהם לבושים בשחור. חלקם אף הצטלמו עם שלטים עליהם כתוב "דרום שחור" ו- "אנחנו עם הדרום", והעלו את התמונות לרשתות החברתיות עם התיוג # דרום שחור, ובכך ביקשו לחזק מכאן את תושבי הדרום.

והיו גם  צוותי הוראה שהגיעו בשחור והביעו את תמיכתם 

ליאל מלכביץ׳, יושבת ראש מועצת התלמידים והנוער הארצית אמרה: "אנחנו מפסיקים לשתוק ולהישאר אדישים למצב בדרום. אנשים רבים חיים בפחד וחשש בעקבות המצב בדרום. לא ייתכן כי ריצה למרחב המוגן הפכה לחלק בלתי נפרד משגרת חייהם של תושבי הדרום ועוטף עזה בפרט. לא הגיוני שבני נוער וילדים גדלים למציאות הזו. עלינו, בני נוער מכל רחבי הארץ לתמוך בתושבי הדרום ברגעים קשים אלה. כולי תקווה שיבואו עלינו ימים בטוחים ושקטים יותר."