הוועדה שבחנה את מוסדות החינוך המצטיינים, שמה דגש על חינוך לערכים החל מזהות ציונית, אחדות, אחווה, תורה עם עשייה ועד לפריצת דרך פדגוגית ומקצועיות. גן אמיר בלט והצטיין בתחומים אלו.

הגן מנוהל על ידי הגננת איריס אלוני, שמשקיעה יחד עם צוות הסייעות אורית חורי ומיכל חיה טויטו בקידום עשייה חינוכית חווייתית עבור הילדים המשלבת חקר ועצמאות, קבלת השונה וחשיבה חיובית וגם עבודה עם קהילת משפחות הגן.

בשבוע שעבר הגיעו ראש העיר, חיים ביבס, וסגנו מויש לוי, מחזיק תיק החינוך לביקור בגן ובירכו את הגננת, צוות הגן ואת הילדים על זכייתם המרשימה. בביקור אמר חיים ביבס לילדים כי הגיע במיוחד לפגוש אותם וללמוד מהם  מה הם עשו כדי להיבחר לגן מצטיין. ביבס אמר להם כי הם הביאו גאווה רבה לעיר. בהמשך שמע ביבס מהילדים מה הם אוהבים לעשות בגן ומה הם אוהבים בעיר.

הגננת איריס אלוני סיפרה לאורחים על תכניות הלימוד שלה ושל צוות הגן ועל שיתופי הפעולה המיוחדים עם הורי הגן עוד הוסיפה כי: "צוות גן אמיר שמח וגאה על קבלת פרס החינוך הארצי ומודה על הזכות שניתנה לו להיות גורם משפיע ושותף בחינוך ילדי העיר." אחרי שסיימו לדבר התפנו הילדים לשיר ולרקוד, והצליחו לסחוף גם את ראש העיר לשיר איתם.