הישג מרשים לתלמידי התיכון ממודיעין מכבים רעות - זיו הופרט ואופק מרקס, אשר העפילו לרשימת הסטודנטים המצטיינים של האוניברסיטה הפתוחה. זאת מתוך רשימה של 17 תלמידים מרחבי הארץ כולה. 

זיו הופרט, תלמיד כיתה י' מבית הספר עירוני ב' ע"ש יצחק רבין מקבל אות הצטיינות מנשיאת האוניברסיטה הפתוחה על לימודי תואר ראשון במתמטיקה.  זיו מספר כי בגיל 12 למד לבדו את כל החומר לבגרות במתמטיקה, מתוך סקרנות. לאחר שסיים את הבגרות החליט כי הוא רוצה להמשיך וללמוד מתמטיקה, כעת הוא  לומד לתואר במתמטיקה במסגרת התכנית "אקדמיה בתיכון" וצפוי לסיים את התואר עד גיל 15 וחצי.

אופק מרקס, תלמיד כיתה יא' מעירוני ג' ע"ש מוטה גור, לומד גם הוא במסגרת התכנית "אקדמיה בתיכון"  ויקבל אות הצטיינות על לימודי תואר במדעי הרוח.

התכנית "אקדמיה בתיכון", המאפשרת לצעירים מתחת לגיל 18 ולתלמידי תיכון מצטיינים וחדורי מוטיבציה להתחיל בלימודים אקדמיים כבר במקביל עם לימודיהם בתיכון.

מרקס והופרט יקבלו מלגת הצטיינות שתשמש אותם בהמשך לימודיהם האקדמיים. על מנת לקבל את ההצטיינות היו צריכים לעמוד בשורת קריטריונים, ביניהם, שהממוצע המשוקלל של כל ציוניהם הסופיים יעמוד על 95 ומעלה.