בדיון שהתקיים בממשלה הוחלט לחדש חלקית את פעילות מערכת החינוך, תוך עמידה בכל התנאים התברואתיים שנקבעו על ידי משרד הבריאות. על פי החלטת הממשלה החל מיום ראשון 3.5.20, יחזרו ללמוד תלמידי כיתות א'-ג', תלמידי כיתות י"א-י"ב, וכל תלמידי החינוך המיוחד.

במקביל גני הילדים יחלו בהתארגנות לקראת חידוש הלימודים בגן בתאריך 10.5.20. בנוגע לתלמידי כיתות ד'-י', נבחנת אפשרות לחידוש הלימודים עד לסוף חודש מאי.

נכון להיום - הצהרונים עדיין לא חוזרים לפעול. כמו כן, אין אישור כרגע להפעיל את ההסעות.

מנקים את בתי הספר לקראת החזרה ללימודים

לאחר הודעת הממשלה, עיריות רבות הודיעו כי לא יפתחו את בתי הספר ביום ראשון, כיוון שעדיין לא הספיקו להיערך בזמן וביקשו לדחות את מועד החזרה ללימודים בכמה ימים ולאפשר להם להיערך בצורה מיטבית בהתאם להנחיות משרד הבריאות.

מעיריית מודיעין מכבים רעות נמסר כי בתי הספר בעיר ייפתחו על פי מתווה החזרה שנקבע וכי: "בימים האחרונים העירייה השלימה את הערכותה לקראת חידוש הפעילות בבתי הספר וצוותי ההוראה נערכו בהתאם להנחיות משרד הבריאות כאשר במקביל צוותי הניקיון ניקו את בתי הספר בעיר במטרה לשמור על בטיחותם ובריאותם של הילדים.  בתוך בתי הספר, עובדים צוותי ניקיון, אשר הונחו לנקות באופן יסודי את מסדרונות בית הספר והכיתות עם חומרי אקונומיקה בדגש על משטחים כמו ידיות של דלתות, חדרי שירותים –אסלות, כיורים וברזים ומשטחים נוספים. מדובר בעבודה אינטנסיבית משעות הבוקר המוקדמות עד הלילה במוסדות החינוך. עוד הנחתה העירייה את מנהלי בתי הספר לרכוש בקבוקי אלכוג'ל ולהציב עמדות חיטוי בכניסות לבתי הספר למען התלמידים והמורים. בנוסף, נערכה הכנה לבתי הספר באשר לרענון ההנחיות וההקפדה על ההיגיינה בזמן הלימודים. כך למשל, יידרשו התלמידים מעל גיל 7, לעטות מסכות בהפסקות ובזמן הסתובבות במסדרונות בית הספר. בכיתות, אשר יחולקו לקבוצות קטנות של תלמידים כדי לצמצם את סיכויי ההדבקה בנגיף, ישבו התלמידים במרחק של כ-2 מטרים האחד מן השני".

עוד נמסר מהעירייה כי: "החזרה ללימודים אינה חובה. הורים שלא מעוניינים לשלוח את ילדיהם לבית הספר אינם מחוייבים לעשות זאת, ולא יירשמו לילדם חיסורים."